reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

A jeśli dom będę miał... - czyli wszystko o czterech kątach

skaba1

sierpień'05 marzec'08
Rozwiązania
0
Inauguruję otwarcie nowego wątku!!
Piszmy o marzeniach, planach i realizacjach dotyczących naszych własnych czterech kątów - domów, domków, mieszkanek i pokoi...

i zacznę troszkę poetycko... żeby nam przez cały czas przyświecała wena twórcza w tworzeniu swojego miejsca na świecie....

Sielanka o domu - Wojciech Bellon
A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie
Pachnący i słoneczny wieczorem usiądę wiatr gra
A zegar na ścianie gwarzy
Dobrze się idzie panie zegarze
Tik tak tik tak tik tak
Świeca skwierczy i mruga przewrotnie
Więc puszczam oko do niej dobry humor dziś pani ma

Szukam szukania mi trzeba
Domu gitara i piórem
A góry nade mną jak niebo
A niebo nade mną jak góry

Gdy głosy usłyszę u drzwi czyjekolwiek wejdźcie poproszę
Jestem zbieraczem głosów a dom mój bardzo lubi gdy
Śmiech ściany mu rozjaśnia
I gędźby lubi i pieśni
Wpadnijcie na parę chwil
Kiedy los was zawiedzie w te strony
Bo dom mój otworem stoi dla takich jak wy

Szukam szukania mi trzeba
Domu gitara i piórem
A góry nade mną jak niebo
A niebo nade mną jak góry

Zaproszę dzień i noc zaproszę cztery wiatry
Dla wszystkich drzwi otwarte ktoś poda pierwszy ton
Zagramy na góry koncert
Buków pora pachnącą
Nasiąkną ściany grą
A zmęczonym wędrownikom
Odpocząć pozwolą muzyką bo taki będzie mój dom

reklama

skaba1

sierpień'05 marzec'08
Rozwiązania
0
Jeszcze raz wklejam link do mojego projektu...
Lawenda

A poniżej zdjęcie miejsca, na którym chcemy zbudować swoje cztery kąty:

A to zdjęcie (dosyć stare - jeszcze nie było ogrodzenia) naszej działki zrobione z dachu bloku, w którym mieszkamy obecnie.. no cóż jak nie będe miała siły dowlec sie na działkę to będę podgladać postępy w budowie przez lornetkę z dachu...:-):-):-)

ninjacorps

Marcóweczka 2008
Miasto
wioska koło W-wy
Rozwiązania
0
Skaba - oj ta piosenka pasuje do mojego wyobrażenia domku, tylko z tymi górami będzie ciężko, bo tam, gdzie będę się budować jest płasko jak na stole :-D:-D:-D:-D

Nasz dom będzie stał jakiś kilometr od moich rodziców, z czego jestem strasznie zadowolona na dużej działce (4700 m), którą od wiosny muszę zacząć też obsadzać drzewami (mam nadzieję zgarnąć do tej roboty jakiś panów Ziutków spod sklepu :-D)
Żałuję tylko, że nie wybrałam wersji z podwójnym garażem :dry::dry::dry:
No i na necie było napisane, że ma 156 m a okazało się , że tak naprawdę to 176 :dry:(nie wiem, czy nie będzie ciut za duży).
A ma mniej więcej wyglądać tak (oczywiście jeszcze parę zmian powprowadzałam - m.in. poprzestawiałam okna, powiększyłam garaż i wywaliłam pokój z parteru, by na dole było jak najmniej ścian):

skaba1

sierpień'05 marzec'08
Rozwiązania
0
ninja u mnie też gór nie widać:-:)-( dobrze, ze chociaż do lasu nie daleko:-)
podziwiam cię, że podejmujesz się sama budowy... a właściwie nie sama, bo z Tymonem:-):-) jesteś wielka i będę ci wiernie kibicować:-):-)

działkę masz rzeczywiście pokaźnych rozmiarów... ja mam 2800, a i to myślę, że to niezłe pole do popisu - dosłownie i w przenośni:-) no i na wiosnę będziemy miały wspólny temat aranżacji przestrzeni, bo ja też planuję obsadzanie drzewami:-)

obejrzałam dokładnie twój projekt obojgu (tzn. mnie i małżowi) bardzo się nam podoba.. ma te wszystkie zalety, na które my zwracaliśmy uwagę i gabarytowo tez jest podobny.. no a garaż.. chyba ten dwustanowiskowy by się przydał.. ale są i minusy, np. baardzo droga brama:-)

a zamierzasz zachowac kolorystykę zewnętrzną? pytam, bo jestem na etapie poszukiwania dachówki, cegły klinkierowej i okien... no i mam trudności ze zgraniem wszystkiego naraz.. jutro pogladam z bliska okna to może mi sie rozjasni...

i wybrałaś już z czego budujesz? chciałabym w tym tygodniu zamówić materiały.. no i chyba będzie Porotherm..

co do zmian w projekcie to u nas z zewnatrz będzie dokładnie taki sam, ale poprzesuwałam troszke ścianki działowe - nie będzie tej łazienki w sypialni, bo chcę mieć wyjście z sypialni prosto do ogrodu... i jeden pokój na dole podzieliliśmy na pół i część dołączona będzie do tego pierwszego pokoju, a z drugiej połowy bedzie garderoba (wielkie drzwi w sypialni prosto do szafy:-)).. sypialnia będzie przez to spora, ale chcę tam zmieścić jeszcze moją bibliotekę i duże drewniane biurko.. na górze po pokoju dla każdego z moich synów:-):-) (no muszę jeszcze jedno dziecie zmajstrować:-))

skaba1

sierpień'05 marzec'08
Rozwiązania
0
A ma mniej więcej wyglądać tak (oczywiście jeszcze parę zmian powprowadzałam - m.in. poprzestawiałam okna, powiększyłam garaż i wywaliłam pokój z parteru, by na dole było jak najmniej ścian):
a kuchnia bedzie na miejscu pokoju? mój małż zawsze marzył, żeby kuchnia była od drogi, bo wtedy gotując można patrzeć kto do nas idzie.. no cóz uzasadnienie jak uzasadnienia:-).. ale nici z tego, bo u nas kuchnia będzie od ogrodu..
ale przyznam, ze ja szukałam domu, który miałby dla nas sypialnię na dole, bo 1) pókim młoda - chciałabym mieć pełną swobode w sypialni i nie chciałabym, żeby nas dzieci przez ścianę podsłuchiwały:-D:-D 2) na starość - nie będzie mi sie chciało po schodach wchodzić:-).. no i nie chciałabym słyszeć co moje dzieci robią za ścianą:-D:-D:-D

ninjacorps

Marcóweczka 2008
Miasto
wioska koło W-wy
Rozwiązania
0
skaba - mam zamiar zalesić tą działkę w sporej części, no bo kto to będzie kosił? A nie chcę sprzedawać, bo dostałam od rodziców (po dziadkach) i zawsze to jakieś zabezpieczenie (a ceny w mojej okolicy rosną i 5 km dalej już do 180 zł/m dochodzą).
A będę budowała z betonu komórkowego 24.
co do kolorystyki, to elewacje będa w jakimś neutralnym kolorze, ale dach będzie raczej jaśniejszy brąz - generalnie front wstępnie będzie wyglądał tak:

ninjacorps

Marcóweczka 2008
Miasto
wioska koło W-wy
Rozwiązania
0
Aha - kuchnia będzie faktycznie na miejscu pokoju (i tak jak Twój mąż, myślę, że fajnie ,że będzie od strony drogi) , tyle, że nie będzie całkowicie zamknięta - pewnie będzie oddzielona jakąś ażurową ścianką.

No i taras zrobię właśnie taki duży jak u Was :D

Marteczka23

Fan(ka)
Miasto
Kielce
Rozwiązania
0
nie no Panie "Boby Budownicze"jestem pod wrażeniem,suuper chatki:szok::szok::szok:,jak mi będzie kiedyś może"groziło"budowanie własnoręcznego domku,to chciałabym dokładnie taki jak był w filmie"Nigdy w życiu",wiecie taki uroczy niewielki,drewniany,przytulny,cieplutki domek i marzy mi się sypialnia z balkonem,żebym w piękne wiosenno-letnie poranki mogła tam posiedzieć w pidżamce i wypic np.kawkę,no ale wtedy ten domek na pewno musiałby być gdzieś w ustronniejszym miejscu.No to takie moje marzenia,a póki co"ciąży"nade mną spadek,rodziców dom ma byc for me,taki zwyczajny,bez bajerów(a szkoda)z nieciekawym sąsiedztwem i małą,wąską działeczką otoczoną dookoła domami,tylko tyle,że na wprost jest rezerwat przyrody typu las,zawsze miałam gdzie ze swoim piesiorem latać.
Na wiosnę jak mama wróci a mężul będzie pracował to się do nich wynoszę(zawsze to swoi starzy:-D)no i będziemy mieli 3pokoje a nie 1 bez perspektyw na 2:wściekła/y:

reklama

ninjacorps

Marcóweczka 2008
Miasto
wioska koło W-wy
Rozwiązania
0
Marteczka - ciesz się, że rodzice mają Ci co zostawić :tak:. Mojemu mężowi np. nie będą mieli, bo wprawdzie mają dom, ale i troje dzieci ...

Skaba
- Ty masz kolornik na stronie swojego projektu! Ale Ci dobrze! - możesz kombinować a kombinować! :-):-):-):-)