reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ach śpij kochanie ....

oj tak, trzeba, trzeba próbować i kombinować, a dziecka i tak nie tak łatwo oszukać.

U nas jak by ciut lepiej jeżeli chodzi o sen nocny. Od 3 dni śpimy bez jedzenia, tylko jedna albo 2 pobudki bo smoka trza podac. Lepsze to niż iść po butle.

Ale z tym jedzeniem przed dziennym snem to prawda. Ja tez staram sie żeby Mateusz nie szedł spać po długiej przerwie od ostatniego jedzenia.
 
reklama
a u nas z tym jedzeniem przed spaniem w dzien bylo dokladnie odwrotnie ... jak mala jadla to spala pol h a jak byla sporo po posilku to potrafila spac i 2-3 h ... ale tak bylo jak mala byla mala ... teraz nie ma to wiekszego znaczenia
 
U nas, tak jak u Idzi, jedzenie nie ma wpływu na spanie. Odkąd mały śpi tylko raz, to prawie zawsze trwa to co najmniej 2 godziny, a zdarza mu się 3. Jak miał jeszcze dwie drzemki, to spał krócej, czasem wcale:baffled:. A teraz zawsze ok. 12-13.00 musi się przespać, gdziekolwiek jest:happy:. Najgorszy był ten okres przestawiania z dwóch na jedną drzemkę, na szczęście jest już:cool2::cool2::cool2:.
 
Kuba w dzień już od dawna przestawił się na jedną drzemkę ale za to długą, śpi od 2,5 do 3,5 godz. i jedzonko przed spaniem obowiązkowo:tak:
 
Ale dzis mialam fatalna noc, przerwa w snie miedzy 2-4.kurde nie wiem co sie stalo Wiki bo do tej pory ladnie przesypiala cale nocki a jak sie przebudzila to sama po chwili zasypiala ewentuwalnie dawalam jej smoka i wychodzilam a dzis pobudka i placz. w dzien juz od tygodniu spi tylko raz od godz. 13 i spi 2,5h.odkladam ja do lozeczka i maksymalnie 10 minut sie pokreci i sama zasypia,wieczorem chodzi spac ok.21 i rowniez zasypia sama, rano pobudka ok.7.30-8 chcoc czesto ostatnio sie jej zdarza pobudka po 7:(
 
U nas od trzydniówki znowu są dwie drzemki ale jest oki.A nocki to różnie szczególnie w ostatnich 2 tygodniach,za dużo się działo.
 
A u nas poprawiło sie zasypianie wieczorne,teraz Dominika od dwóch dni zasypia już o 20 a nie tak jak było 22lub23.Myślę że tak już jej zostanie.Rano sie wcześniej budzi i w dzień szybciej robi sobie jedną drzemkę.Mam nadzieje ze już tak to zostanie.Puk puk odpukam w niemalowane aby nie zapeszyć mojej niuni spania.
 
O to super Rybcia.U nas też się poprawiło bo do tej pory jak Victor się w nocy budził to musiałam wstawać do niego było to rzadko ale się zdarzało.A teraz od kilku dni radzi sobie bez mamusi:-)Słyszę go zwlekam się z łóżka idę do niego a on już cicho.Jakiś samowystarczalny się robi:-D:-D
 
reklama
Do góry