reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ach te mleczko

reklama
Witaj. Dokładnie nie pamiętam bo mój synek ma już 2,5 ale zazwyczaj całą porcję jaka jest przeznaczona dla bobasa w tym wieku. Taka tabelka jest podana na opakowaniu mleka a czasem nawet więcej i zastanawiałam się czasami czy nie pije zadużo bo właściwie do tej pory pije mi to mleko:-)
 
No moj synek od poczatku je mniej niz na tej tabeli ale to pewnie dlatego ze wcześniaczek i malutki a ponoć to tez od wagi dziecka zalezy , nie chodzi mi ile na raz tylko bardziej ile mniej wiecej w ciagu dnia .... Synek od kad je warzywka , owoce itd itd najchętniej jadł by tylko to a mleczko blee, próbuje go troszkę oszukiwać bo sa specjalne dosypali smakowe ale chyba ich tez tak ciagle dosypywać nie mozna i martwię sie ze wypija za mało mleczka
 
Hmmm... może akurat to mleko, które podajesz mu nie odpowiada. Bo każde mleko ma też inny smak. Może właśnie zmiana mleka jest sposobem. A jeśli pociecha normalnie przybiera na wadze to myślę, że nie ma czym się martwić. A dla pewności nie zaszkodzi skonsultować się z pediatrą. Ja natomiast mam inny problem, nie mogę oduczyć mojego synka picia mleka w nocy.Ma 2,5 roku a żłobie w nocy mleko jak niemowlak. Idzie spać butelka mleka w nocy 1lub 2 butelki i rano butelka . A potem w dzień nie chce jeść :-(
 
Ja moją córkę oduczyłam w kilka dni a też było ciężko. Z każdą nocą albo co 2 noce zmniejszaj ilość dodawanego do wody mleka. Dojdzie do tego ze jak będzie miał pić zabieloną wodę to będzie wolał spać niż to pić. Powodzenia!
 
Ja moją córkę oduczyłam w kilka dni a też było ciężko. Z każdą nocą albo co 2 noce zmniejszaj ilość dodawanego do wody mleka. Dojdzie do tego ze jak będzie miał pić zabieloną wodę to będzie wolał spać niż to pić. Powodzenia!

Ale wymyśliłaś!!! Masakra. Dziecko pije bo musi, bo jest spragnione/głodne. Ciekawe jak ty byś reagowała, gdyby ktoś podawał ci coś niedobrego do jedzenia aby cię do niego zniechęcić podczas gdy ty byłabyś szaleńczo głodna. Ludzie!!!! Małe dzieci to są żywe stworzenia, muszą jeść i pić i to od nich zależy kiedy im się chce a nie od nas!!! Jak nam się chce pić czy jeść to idziemy i sobie bierzemy a one są zdane na nas, nie pójdą do kuchni i nie wezmą sobie. Nie podawanie dziecku właściwej ilości płynów/pokarmu może nieść za sobą poważne konsekwencje. :angry:
 
Ale wymyśliłaś!!! Masakra. Dziecko pije bo musi, bo jest spragnione/głodne. Ciekawe jak ty byś reagowała, gdyby ktoś podawał ci coś niedobrego do jedzenia aby cię do niego zniechęcić podczas gdy ty byłabyś szaleńczo głodna. Ludzie!!!! Małe dzieci to są żywe stworzenia, muszą jeść i pić i to od nich zależy kiedy im się chce a nie od nas!!! Jak nam się chce pić czy jeść to idziemy i sobie bierzemy a one są zdane na nas, nie pójdą do kuchni i nie wezmą sobie. Nie podawanie dziecku właściwej ilości płynów/pokarmu może nieść za sobą poważne konsekwencje. :angry:
Ale mowa była o dziecku 2,5 roku i do tej wypowiedzi odniosła się she-78. Nikt tu dzieci nie głodzi... Dziecko które ma rok, nie mówiąc już o 2,5, już pod żadnym pozorem nie powinno w nocy jeść ani pić mleka/soczków. Stosując tę prostą zasadę po pierwsze od małego wpajamy dziecku prawidłowe nawyki żywieniowe, po drugie ratujemy je przed próchnicą. Niestety, dzieci nie myślą same za siebie, po to mają rodziców.
 
Ja natomiast mam inny problem, nie mogę oduczyć mojego synka picia mleka w nocy.Ma 2,5 roku a żłobie w nocy mleko jak niemowlak. Idzie spać butelka mleka w nocy 1lub 2 butelki i rano butelka . A potem w dzień nie chce jeść :-(

Proponuję wieczorem porządną kolację a w nocy jeśli będzie wołał - wodę. Wyrzućcie butelki, opowiedz, że jest już 'dorosły' a z butelek piją dzidziusie.
 
a niby dlaczego dziecko 2,5 roku nie ma prawa pić w nocy? Tobie się nigdy nie zdarzyło obudzić się i pić w nocy?? Ja mam lat 28 a i tak w nocy wstaję i piję wodę - mam złe nawyki żywieniowe? BZDURA!!! :crazy:
 
reklama
Dlatego piszę o wodzie. Butla z mm i przez to brak apetytu w dzień to słaby pomysł.
 
Do góry