reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia od A do Z.....

reklama
A widzisz, nie pomyślałam o tym.
A którą książkę Ciesielskiej polecasz, tzn. która jest bardziej niezbędna??

hmmm... trudno powiedzieć, ja mam obydwie,w obydwu są różne przepisy, w tej drugiej także przepisy dla małych dzieci, zalecenia dla kobiet w ciąży i matek karmiacych, dla alegików i odnośnie innych chorób może nawet lepiej zacząć od tej drugiej właśnie, bo jest bardziej zrozumiała (przynajmniej dla mnie) czyli od "Filozofii życia":-)
ale za to w tej pierwszej sa lepiej opisane poszczególne produkty, rodzaje mięsa, w czym znajdziemy jakie witaminy i związki mineralne... wię najlpeij mieć dwie:-D:-);-)
 
Przekopałam się przez cały wątek i aż się boję myśleć o tym wszystkim.
Izunia ma alergie na mleko (zaczeło się od kolek potem wysypka). Wprowadzałam wszystkie pokarmy bardzo powoli i po selerze wyskoczyła jej wysypka pod oczkami taka dziwna: jakby żółta kaszka. Pediatra nie do konca pewna czy to alergia ale odstawilismy. Po jakimś czasie zeszło. Potem pietruszka biegunka, odstawione. Po miesiącu przez przypadek od cioci dostała zupkę z pietruszką nic jej nie było. Wprowadziliśmy drób wszystko Ok. Dostała całe jajko po ponad tygodniu dostała znów żółtą wysypkę tym razem pod kolankiem, po dwóch dniach zeszła. pediatra stwierdziła że raz w tygodniu może jeśc jajko. ja się nie odważyłam podać. Potem przygotowaliśmy sie do próby z nabiałem więc przez miesiąc nic nowego nie podawałam i wyszła jej wysypka pod oczkami i była ok 2 tygodnie oraz kaszka/gęsia skórka na całym ciele utrzymuje sie juz ponad miesiąc. Uczuliło ją coś co je od dawna. Dostałysmy skierowanie do alergologa. Idziemy 8 stycznia. To nasza historia ;)

Poczytałam sobie troche o tym wszystkim i mam podejrzenia czy może to jakies pasożyty czy grzyby powoduja ta alergie? U mnie nikt w rodzinie nie jest alergikiem. Dużo piszecie o tym Centrum Alergologii, rozumiem ze ono jest prywatne i dlatego wszystko tak duzo kosztuje? Wybrałabym się z moja córeczką tam ale to za dużo kasy. Ja nie pracuje więc nam się nie przelewa ;(
Myslałam o zrobieniu badania kupki samodzielnie bo pediatra nie widzi celu tylko cena którą tu któras podała mnie przeraziła :szok: Wszędzie tak kosztuje i jakie badania powinno sie zrobic tylko posiew? Gdzies mi się obiło o uszy że kał zbiera się z kilku dni i dopiero zanosi, to prawda?

Chyba dosyć pytań na początek ;)
 
Witam:-)
Mnie rowniez dotknal problem alergii.Cala moja trojka jest na cos uczulona:-(
Synek mial testy z krwi i wyszlo ze ma alergie na bialko jaja kurzego i przez trzy lata jadl jajka tylko przepiorcze:rofl2:Dziewczynkom z ogolnego badania krwi na alergie wyszlo ze sa alergikami(tzn jednej wyszlo ze jest alergikiem ,ale nie ma objawow alergii,a drugiej wyszlo ze nie jest alergikiem a co chwile ma jakies objawy-ale moja lekarka twierdzi ze czesto jest tak,iz wyniki sa dobre a dziecko jest alergikiem i na odwrot:rofl2:)

Teraz czekaja je badania w kierunku uczulenia na gluten(celikii) i gastroskopia na ktora jestesmy juz zapisane na 28 stycznia

Wtedy za jednym razem porabia im wszysciutkie badania(kalu,krwi,moczu,biopsje jelit i wszystkie inne)
 
Rozmerto Mam do Ciebie pytanie o diete wg PP dla alergików, czy możesz napisać jak karmisz swojego synka, prosiłabym o kilka przepisów np na drugie danie.Córeczka też ma AZS i od 2 msc jest na PP, ze świetnym rezultatem, ale od pewnego czasu jest pogorszenie, ponieważ dawałam jej chlebek chrubki z WASY ten Żółty a tam niestety jest mleko sproszkowane :( zmieny nie chcą zejść.Pisałaś o tym,że synkowi dajesz chlebek, czy zechcesz napisać coś więcej na ten temat.bardzo proszę o odp moj nr gg 4808769
progress.gif
 
reklama
Hej!
Ja mam pytanie, gotujac jakiekolwiek danie z przepisow wg p. Ciesielskiej, skad mam wiedziec czy jest ono wyziebiajace, czy rozgrzewajace? Nie zawsze jest to napisane
 
Do góry