reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alkohol w ciąży.

Alkoholowy zespół płodowy (Fetal Alcohol Syndrome – FAS) zaburzenia poalkoholowe są to fizyczne i umysłowe zaburzenia wrodzone spowodowane piciem alkoholu przez kobietę w ciąży.

Mózg dzieci narażonych na działanie alkoholu w życiu płodowym ma trudności z:

  • gromadzeniem informacji;
  • wiązaniem nowych informacji z uprzednimi doświadczeniami;
  • pamięcią – zwłaszcza krótką – tą, która pozwala funkcjonować w codziennym życiu (dzieci zapominają o podstawowych życiowych sprawach i obowiązkach, mają trudności z zapamiętaniem daty urodzenia lub miejsca zamieszkania);
  • wykorzystaniem informacji.

  • myśleniem abstrakcyjnym – abstrakcyjne myślenie stanowi niewidzialną podstawę funkcjonowania świata;
  • myśleniem przyczynowo-skutkowym, wyobraźnią – osoby z FAS nie potrafią wyobrazić sobie tego, czego nie doświadczyły;
  • uogólnianiem – brakuje im plastyczności w procesie myślenia;
  • poczuciem czasu – nie potrafią dopasować pewnych czynności do określonych godzin, nie rozumieją cyklicznej natury zjawisk.
  • To tylko niektóre skutki picia alkoholu przez kobiety w ciąży. jest ich o wiele więcej!
  • Mamo- czy warto ryzykować???

Nie ma bezpiecznej ilości alkoholu dla kobiety w ciąży
!

Kieliszek wina na poprawę krążenia to mit !!!
 
reklama
To i ja coś napiszę, moja psiapsiuła dowiedziała się,że jest w ciąży w 5 miesiącu, bo okres miała, objawów żadnych ,piła , paliła, Kuba zdrowy 16 lat, prymus i wszystko ok.
Mimo tego ja kiedy dowiedziałam się ,że w ciąży jestem ( byłam w 8 tyg) panika , bo na weselu miesiąc wcześniej w tango pooszłam ,że hej, lekarz powiedział ,że to na pewno nie zaszkodziło. I bądź tu człowieku mądry, jednak prowizorycznie od tego czasu alkocholu nie ruszam, nawet na rocznicę mojego ślubu, kielonka szampana odówiłam :)
 
Do góry