reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Crl niestety dość niskie - na dany moment 7cm, więc poniżej normy.. Te wyniki właśnie z tego co wiem mogą świadczyć o hipotrofii i możliwości zatrzymania ciąży w ogóle.. Chyba nie bylabym tak strasznie nastawiona i pełna złych przeczuć gdyby nie spastyczne ułożenie rączek.. A niestety sama na usg je widziałam.. To mi daje poczucie, że markery markerami, ale jednak na coś się to przekłada, chociaż narządy były ok na razie [emoji17]Zobacz załącznik 1152731
Rozumiem, przykro mi, też bym miała źle przeczucia. Przyznam, że nie wiedziałam, że spastyke można zobaczyć na USG.
 
reklama
Witam Was :) również muszę dołączyć do tego wątku. Przeczytałam wszystkie 890 stron od poniedziałku. Moja wolna beta jest kosmicznie duża 7,4 mom, Pappa nienajgorsza 0,69 mom. Ryzyko trisomii 21 1: 82. USG prawidłowe, jedynie tętno przyspieszone. W poniedziałek mam wyniki sanco ale również nastawiam się na amino tylko dopiero będę mogła za jakieś 3 tygodnie. bardzo ciężkie to wszystko jest :( to moja 3 ciąża, wcześniejsze poroniłam na wczesnym etapie.
 
Właśnie dostałam telefon, że wyniki amnio są do odbioru. Chyba nigdy wcześniej tak się nie bałam...
w pierwszej chwili chciałam jechać od razu ale odbiorę je przed 15 bo akurat na 15 mam wizytę kontrolną u mojej gin.

ściskam Was dziewczyny
 
Cześć wszystkim. W zasadzie nie wiem czemu tu jestem, pewnie mam nadzieję, że ktoś z Was powie, że to świetne wyniki i nie ma się czym martwić. Niestety zdaje sobie sprawę, że tak nie jest. Wczoraj otrzymałam wyniki badań prenatalnych i jestem w kompletnej rozsypce. Moje szanse na urodzenie dziecka z trisomią 21 to 1:1024, po korekcie jest to 1:60.
Mimo tego, że badanie USG wyszło świetnie, to wolne bhcg to 3.348 MoM, a PAPP 0.378 MoM.
Mam 24 lata, a to moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się poronieniem. Tak długo wyczekiwane dzieciątko, ma tak duże prawdopodobieństwo urodzić się chore, a ja nie mogę sobie z tym poradzić.
 
Masz wskazania do amniopunkcji fakt ale tez całkiem spore szanse na zdrowe dziecko, szczególnie, ze usg ok, bądź dobrej myśli ! To tylko wyliczanki na razie nie wyrok!
 
reklama
Cześć wszystkim. W zasadzie nie wiem czemu tu jestem, pewnie mam nadzieję, że ktoś z Was powie, że to świetne wyniki i nie ma się czym martwić. Niestety zdaje sobie sprawę, że tak nie jest. Wczoraj otrzymałam wyniki badań prenatalnych i jestem w kompletnej rozsypce. Moje szanse na urodzenie dziecka z trisomią 21 to 1:1024, po korekcie jest to 1:60.
Mimo tego, że badanie USG wyszło świetnie, to wolne bhcg to 3.348 MoM, a PAPP 0.378 MoM.
Mam 24 lata, a to moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się poronieniem. Tak długo wyczekiwane dzieciątko, ma tak duże prawdopodobieństwo urodzić się chore, a ja nie mogę sobie z tym poradzić.
Ja również jestem w podobnej sytuacji. Tylko u mnie wojna beta ponad 7 mom, Pappa 0,7. Czekamy na wynik sanco, później amniounkcja. Straciłam już dwie ciąże ale na wczesnym etapie ;(
 
Do góry