reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Dziewczyny nie wiem na jaki wątek się udać. Dziś miałam badania prenatalne. Test pappa wyniki za tydzień ale niby mam duże ryzyko ZD. Czy ktoś może mi pomóć w interpretacji bo lekarz zbyt rozmowny nie był?;
CLR 58,0
Czynność serca płodu:164
Przezierność karku(NT) 2,2
Kość nosowa obecna.
Wiek 34l
Ryzyko podstawowe:1;273
Ryzyko skorygowane(po badaniu usg) 1:265
Co to znaczy?
Jak dla mnie ten wiek wszystko zaburza. Już na wstępie masz ryzyko podstawowe spore, że względu na wiek. Skorygowane trochę jest zwiększa ale o 8, więc to nie jest dużo.
Dla porównania w moim wieku ryzyko podstawowe 1:1400, a wg USG 1:62. Dziecko zdrowe, więc myślę że nie ma co się martwic skoro to tylko statystyka. Większość kobiet po 30 z automatu ma większe ryzyko trisomii, ale ja się statystykom nie daje i polecam takie podejście !.
 
Kundlica, jesteśmy w tej samej sytuacji, tylko ja czekam na wyniki amnio, ale wątpliwości nie mam już żadnych. W którym jesteś tygodniu ciąży? Co każą dalej robić lekarze? Wiem, że jesteś przerażona tak samo jak ja... i nie znajduję żadnych słów pocieszenia...
 
Kundlica, jesteśmy w tej samej sytuacji, tylko ja czekam na wyniki amnio, ale wątpliwości nie mam już żadnych. W którym jesteś tygodniu ciąży? Co każą dalej robić lekarze? Wiem, że jesteś przerażona tak samo jak ja... i nie znajduję żadnych słów pocieszenia...
Bardzo mi przykro [emoji17] teraz zobaczyłam Twój post na drugim forum.. Ja aktualnie w 18+4, więc 19tc. Idę na wizytę w sobotę, potem dostanę skierowanie jeszcze na usg i echo serca płodu, a potem mam zdecydować co chce zrobić...
 
Hej Dziewczyny to znowu ja.
Zeby się przypomnieć, mam 24 lata. Skorygowane ryzyko t21 1:60.
Test Fish prawidłowy.
Dzisiaj wyniki amniopunkcji prawidłowe i usg, które miało być tylko formalnością. Pod koniec okazuje się, że jest prawostronny łuk aorty. Znowu zaczynam się coraz bardziej martwić 😭 rozmawiałam z Panią Genetyk, trzeba pogłębić diagnostykę o mikromacierze. Chwila ulgi i znowu tygodnie niepewności. Mama nadzieję, że taki "urok" małej i ten łuk aorty okaże się tylko tym, a nie jakąś głębszą chorobą genetyczną.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Dziewczyny to znowu ja.
Zeby się przypomnieć, mam 24 lata. Skorygowane ryzyko t21 1:60.
Test Fish prawidłowy.
Dzisiaj wyniki amniopunkcji prawidłowe i usg, które miało być tylko formalnością. Pod koniec okazuje się, że jest prawostronny łuk aorty. Znowu zaczynam się coraz bardziej martwić 😭 rozmawiałam z Panią Genetyk, trzeba pogłębić diagnostykę o mikromacierze. Chwila ulgi i znowu tygodnie niepewności. Mama nadzieję, że taki "urok" małej i ten łuk aorty okaże się tylko tym, a nie jakąś głębszą chorobą genetyczną.

A co zaważyło na tym ze ryzyko było wysokie 1:60? Bo wiek nie, pappa czy inne markery z usg?
Spokojnie ten łuk aorty moze świadczyć o wadzie ale nie musi, ja nie znam się na wszystkich wadach serca, choć m9j Syn ma dość złożoną i akuratnie towarzyszy zespołowi genetycznemu, ale nam kardiolog zawsze mowil ze istnieje mnóstwo wad serca izolowanych tj nie musi byc piza wadą serca nic innego, trzymamy kciuki moze taki obraz wyszedl, a tak nie jest, różne rzeczy się już u dziewczyn zdarzały, a echo płodu było?
 
Do góry