reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ana1 a starania o dziecko

marzycielkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2021
Postów
1 237
Witam kobietki. Kilka tygodni temu wyjęłam spiralę (mirena) i staram się z mężem o drugie dziecko. Nasza córka kończy w tym roku 4 lata. Pierwsza ciąża donoszona, wszystko było ok. Poronien zero. Dziś odebrałam wynik Ana1 dodatnie. Jestem załamana, czytam wątki na forach i boje sie co mnie spotka. Lekarka zlecila mi badania na Ana 2 i Ana 3. Dziś oddałam krew i czekam na wynik. Nie chce przerywać staran o dziecko. Biorę kwas foliowy od kilku msc, witamine D. Przyjmowalyscie jeszcze jakieś inne witaminy przy staraniach z dodatnim Ana? Badania na te przeciwciała robiłam przy okazji z powodu zmian skórnych. Czy któras z was urodziła dziecko, zaszla w ciążę w miarę szybko z wynikiem dodatnim? Jak wygląda ciąża z dodatnim wynikiem? Czy zawsze wchodzi w grę clexane i acard? Prosze o porady.
 
reklama
Wynik + ANA niewiele mówi. Dwie osoby z takim wynikiem mogą być w całkowicie różnych sytuacjach. Aktywna alergia lub inną infekcja również mogą skutkować powdwyzszonym ANA. Musisz poczekac na wyniki dzisiejszych badań. Są w internecie metody zbijania ANA ziołami i suplementami. Ale mi nie pomogły, więc nie będę ich opisywać. Ja kilka lat temu nie brałam żadnych leków i urodziłam zdrowe dziecko, ale miałam dość niskie miano.
 
Wynik + ANA niewiele mówi. Dwie osoby z takim wynikiem mogą być w całkowicie różnych sytuacjach. Aktywna alergia lub inną infekcja również mogą skutkować powdwyzszonym ANA. Musisz poczekac na wyniki dzisiejszych badań. Są w internecie metody zbijania ANA ziołami i suplementami. Ale mi nie pomogły, więc nie będę ich opisywać. Ja kilka lat temu nie brałam żadnych leków i urodziłam zdrowe dziecko, ale miałam dość niskie miano.
dziękuję za odpowiedź, liczę że wszystko będzie dobrze, bo pierwsza ciąża ksiazkowa. Jednak wynik szokuje, zwlaszcza, że jestem zdrowa osoba, nic poważnego mi nie dolega.
 
U mnie wyszło dodatnie ana, a w profilu ana3 tylko mocno dodatnie dfs70. Poszłam z tym wynikiem do reumatologa. Zbadał mnie pod kątem zespołu antyfosfolipidowego, zespołu Reynolds, reumatoidalnego zapalenia stawów itp. Wszystko wyszło dobrze. Nie wiadomo skąd to mam... Przepisał mi najpierw encorton, potem zmienił na metypred (podobno mniej skutków ubocznych) i arechin. W niecały miesiąc miano przeciwciał dość mocno spadło. Starać mogłam się zacząć od samego początku przyjmowania leków. Jestem teraz pod koniec 7 tygodnia, w połowie maja mam zbadac poziom przeciwciał i przyjść na kontrolę.
 
U mnie wyszło dodatnie ana, a w profilu ana3 tylko mocno dodatnie dfs70. Poszłam z tym wynikiem do reumatologa. Zbadał mnie pod kątem zespołu antyfosfolipidowego, zespołu Reynolds, reumatoidalnego zapalenia stawów itp. Wszystko wyszło dobrze. Nie wiadomo skąd to mam... Przepisał mi najpierw encorton, potem zmienił na metypred (podobno mniej skutków ubocznych) i arechin. W niecały miesiąc miano przeciwciał dość mocno spadło. Starać mogłam się zacząć od samego początku przyjmowania leków. Jestem teraz pod koniec 7 tygodnia, w połowie maja mam zbadac poziom przeciwciał i przyjść na kontrolę.
gratulacje ❤ dużo zdrówka. Takie historię dają mi nadzieje na drugie dziecko. To twoja pierwsza ciąża?
 
gratulacje ❤ dużo zdrówka. Takie historię dają mi nadzieje na drugie dziecko. To twoja pierwsza ciąża?
Druga... Pierwsza straciłam w grudniu, serduszko przestało bic w 8 tygodniu. Wtedy nie brałam jeszcze sterydów, ale to nie było przyczyną. Podobno ana nie ma wpływu na samym początku, dopiero po jakimś czasie może się uaktywnić. U mojego dzidziusia zaczął się zbierać płyn przy główce - podobno wskazuje to na wadę genetyczna...
 
Ja jutro ide na ANA, mam silnie aktywna alergie, wiec pewnie coś wyjdzie. Encorton biorę 5mg i acard
 
reklama
Do góry