reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia i wszystko na ten temat.

Gorzata2009

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2010
Postów
64
Miasto
Lublin
Witam
Dziewczyny co wiecie na temat anemi ,moja córcia ma niską hemoglobinę i pani lekarka powiedziała że to początki anemii,czy któras z was miała do czynienia ? podzielcie się informacjami na ten temat bo ja jestem kompletnnie zielona,będę wdzięczna za każdą porade:)
 
reklama
u nas jak zdiagnozowali u malutkiej anemie od razu zaczelysmy podawac zelazo, hemofer bodajze, wit B6 i kwas foliowy. Do tego raz w tyg gotowana watrobka bo ma duzo zelaza:) i jesli dobrze pamietam to brokuly tez maja go duzo.
W jakim wieku jest malutka? Lekarz zalecil cos na te poczatki anemii?
 
hej
mała ma 7 miesięcy i na poczatek dał jej lekarz wit. b 6 i kwas foliowy ,powiedział że wstrzymamy sie jeszcz z zelazem,to nie wiem mała ma 10,2 tej hemoglobiny
 
hej.u nas tez niska hemoglobina 10,6.mimo ze to nie ponizej normy to juz na granicy i lekarka zalecila nam zelazo (ferum lek bierze maly) i kwas foliowy.ze wzgledu na to ze zelazo niszczy zabki u dzieci kazala wczesniej przyjmowac-zanim sie pojawia.kwas foliowy mamy w tabletkach-pol tabletki dziennie ale maly b placze po tym i chyba ma refluks+bolacy brzuszek wiec przestalam mu podawac.natomiast zelazo dostaje po 1,5 ml raz dziennie. do tego najlepiej podac np cebion zeby sie lepiej wchlanialo.dodam ze moj synek ma teraz prawie 6 miesiecy a anemia zaczela sie jak mial 4,5 miesiaca.no i zaczelismy jesc zupki jarzynowe zeby moc wprowadzic zupki z mieskiem-wiadomo-zrodlo zelaza.mam nadzieje ze choc troche pomoglam.
aha-po zelazie maly jest spokojniejszy i lepiej spi bo podobno dzieci z niedokrwistoscia spia slabiej.i podajemy rano.a jeszcze mi sie przypomnialo ze anemia jest czesta u dzieci ktore sie wczesniej urodzily niz powinny-u nas 37 tydzien.bo wlasnie w ostatnim miesiacu zycia plodowego dzieciaczki pobieraja najwiecej zelaza od mamy.u nas zabraklo tych 3 tygodni.dobrzy lekarze przy porodzie nie odcinaja od razu pepowiny aby jeszcze troche bogatej w zelazo krwi mamy zostalo wtloczone do organizmu maluszka.u nas odcieli od razu :-(
 
ja wprowadzilam do diety duzo warzyw owocow i miesa. To prdukty bogate w witaminy, przejzyjcie tabele wartosciowosci produktow. Ponad to oczywiscie dostalam suplement diety chelaferr, bo bez tego ani rusz, zwlaszcza z eu mnie ciezko jest czasem "pilnowac" posilkow. dla mnie chelaferr to najlepszy suplement bo jest w kompleksie z kwasem foliowym wit C i wit z grupy B i rekomenduje go instytut matki i dziecka
 
Moj Mały ma niecale 3 miesiace, najpierw mial przedlużajaca sie żołtaczkę- do teraz ma bilirubine na poziomie 2, ale generalnie tendencja jest spadajaca, więc dali nam spokoj.
No i teraz wykryto u niego anemie( hGB 10). Karmie Go piersią, Dziecko jest olbrzymie(wazy prawie 8 kg!), pogodne, wesole i kontaktowe. Anemia wyszla przy okazji badan na żotaczkę... no i teraz dostał Ferrum lek w syropie po którym krzyczy przeraźliwie, a mam Mu go podawać 6 tygodni 2*dziennie po 3 ml! Masakra. Nie wiem co robić. czy jest moze jakis inny sposob na uzupelnienie tego pierwiastka? może jak karmie wystarczy,że sama bede w swojej diecie go uzupelnieć? Prosze o pomoc:-(
 
reklama
Moj maly od poczatku ma anemie. Hemoglobina na poziomie 8-9u nas anemia jest nastepstwem po żółtaczce hemolitycznej no i pewnie tez stad ze ja pod koniec ciazy mialam anemie i tak juz do konca. Przez pierwszy miesiac ni zwracali zbytniej uwagi na to ze ona jest, jedynie kwas foliowy. Potem podawalam mu actiferol podwojona dawke. Poziom nie zmienial sie. Po konsultacji z chematologiem dostalismy dokladniejsze badania i okazalo sie ze anemia nie wynikala z niedoboru zelaza bo bylo w normie. Kazano podawac wit B6 i za tydzien powtorzenie badan po miesiacu od ostatnich.. zobaczymy co sie pokaze. Byl tez watek przetaczania krwi ale poki co ominelo to nas. Karmie piersia,

Nie bojcie sie prosic o dokladniejsze badania procz morfologii i zelaza.
 
Do góry