reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aniołkowe Mamusie szaleją w kuchni

reklama
Robiłyście na zime sos slodko-kwasny z pomidorami ananasem i kukurydza?,dostałam przepis od Beatki, rewelacja :D
A i czy któraś z was robiła buraki cwiklowe z cukinia? Ponoc dla dzieci super?
 
Ja znikłam z forum i siedzę po pracy w kuchni. A oto moje dzisiejsze wypociny:
Pomidory w zalewie
5ee0fbbf6c4329615f83dd3ab156df39.jpg


pomidory kiszone robione pierwszy raz :)
09ddaf778ea5695ee92a8af444c69192.jpg


buraczki z papryką w zalewie octowej
27876964000a8efa7f116427b3a45bc7.jpg


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Ja znikłam z forum i siedzę po pracy w kuchni. A oto moje dzisiejsze wypociny:
Pomidory w zalewie
5ee0fbbf6c4329615f83dd3ab156df39.jpg


pomidory kiszone robione pierwszy raz :)
09ddaf778ea5695ee92a8af444c69192.jpg


buraczki z papryką w zalewie octowej
27876964000a8efa7f116427b3a45bc7.jpg


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Czarna pomidory wyglądają przepysznie, a kto wie może na endo dobrze po działają :)
 
SOS BEATKI:
Składniki: 3kg czerwonych pomidorów ( parzyć i obrać ze skórki) 1kg cebuli pokroić w plasterki 2 łyżki soli. Wykonanie: Pomidory pokroić w ćwiartki ,dodać dodać cebulę i zasolić wszystko na 2 h . Po tym czasie zagotować i zmiksować lub przetrzeć przez sito ja zblendowałam . /Do masy pomidorowej dodać 1 szkl. oleju , 1 puszkę ananasa w kawałakach (soku nie wylewać) 1 puszka kukurydzy , 2 łyżki musztardy 1 szklanka ostu, 2 szkl. cukru , 1 płaska łyżeczka piperzu mielonego, 1 płaska łyżeczka curry, 1/2 łyżeczki chili, 1 torebka papryki słodkiej, 6 ząbków czosnku (przecisnąć przez praskę) 2 świeże papryki czerwone , 2 zółte lub zielone pokroić w kostkję ja dawałam tyko 4 czerwone. Dodatkowo 2 łyżki mąki ziemniaczanej.. Wykonanie: wszystko gotować przez 30minut, na końcu mąkę ziemniaczaną rozpuścić w soku z ananasa i dodać do gotującej się masy. Gdy tylko pyrknie ,gorące wkładać do wyparzonych słoików i odstawić do góry dnem. Nie pasteryzować. 1 porcja to16słoików po dżemie

@kas90 głównie zupy, ale nadają się również do sosów pomidorowych [emoji6]

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
@czarna_mala ale tego narobiłaś mnie przekonują te buraki daj przepis?

Ja robię właśnie 12 kilo pomidorów ale ja sok i przeciery do zupy i dań przerobiliśmy 6 kilo i mam dość nie zrobię więcej.

@Destino robię te buraki jak je zaleje wodą z cukrem i solą to moge przykryć wieczko sloika ( zakrecać, nie zakręcać) bo mnie muszki zeżrą jak zostawię

U nas dziś strasznie gorąco i znów cieśnie nadgarstka bolą i paluchy spuchły nic nie mogę robić
 
reklama
Do góry