reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk w ciąży

akinoM222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2020
Postów
245
Cześć dziewczyny, ja to jestem jakaś pechowa... co chwile coś się ze mną dzieje. Właśnie wylądowałam u dentysty z bólem zęba i ropą w dziąśle. Prawdopodobnie będzie przepisany antybiotyk. Jak myślicie? Czy przed aplikacją antybiotyku mam zadzwonić do swojego ginekologa i zapytać o zgodę czy po prostu brać skoro został przepisany przez dentystę?.
 
reklama
Ja bym jeszcze skonsultowała czy ten akurat konretny może być. Dla świętego spokoju. Ja np dostałam od Dermatolog antybiotyk, nie wzięłam bo się bałam i okazało się że to był kat. C a Dermatolog wiedziała że jestem w ciąży...
 
Już wyszłam od dentysty, niestety okazało się ze trzeba rozpocząć leczenie kanałowe. Teraz boli niemiłosiernie, co mogę wziąć na ból bo wiem ze bez tabletki nie wytrzymam :(
 
W ktorym tyg ciąży jesteś? Ja mam podobnie od piątku wieczorem bol i ropa. I chyba bez antybiotyku się nie obejdzie a strasznie się boje bo to 11 tydzień
 
W ktorym tyg ciąży jesteś? Ja mam podobnie od piątku wieczorem bol i ropa. I chyba bez antybiotyku się nie obejdzie a strasznie się boje bo to 11 tydzień
ja jestem w 17 tc, myślałam że dostanę antybiotyk ale dentysta rozpoczął leczenie kanałowe. Bolało 3 dni i wszystko ładnie się uspokoiło. Niebawem idę na kolejną wizytę żeby dokończył leczenie. Dodam tylko ze bez przeciwbólowych się nie obyło. Łącznie wzięłam 3 tabletki paracetamolu.
 
W ktorym tyg ciąży jesteś? Ja mam podobnie od piątku wieczorem bol i ropa. I chyba bez antybiotyku się nie obejdzie a strasznie się boje bo to 11 tydzień
i ja na twoim miejscu już bym poszła z tym do dentysty bo niestety ale infekcje w jamie ustnej są bardzo groźne dla dziecka :(
 
reklama
I ja się zgadzam, że jak jest infekcją, to trzeba ją wyleczyć. Pewnie by się skonsultowała z ginekologiem odnośnie antybiotyku, by mieć pewność, że jest bezpieczny.

Dodam, że sama leczę zakażenie układu moczowego antybiotykiem, a jest dopiero u mnie 4 tydzień 🙄
 
reklama
Do góry