reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie - co planujecie?

reklama
tabletki można stosować w czasie karmienia ale mój gin bardziej poleca te ringi czy jak sie to nazywa wklada się to chyba raz na dwa tygodnie więc nie trzeba pamiętać jak o tabletce codziennie moja koleżanka używa tego i jest bardzo zadowolona można to wyciągnąć samemu w każdej chwili
ja nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Obejrzałam ten filmik z początku wątku (niewiel zrozumiałam :zawstydzona/y:) to pomyslałam sobie, ze u nas tego nei ma, ale chyba trzeba poszukać więcej info na ten temat.
Też nie wiem na co sie zdecydować.
Po hormonach zawsze tyłam i obniżalo mi sie libido (przy plastrach do zera zupełnie)
przed ciążą chciałam sobie ząłożyć spiralę ale trzeba było czekac aż się okres unormuje. A wrócił mi dopiero po pól roku od porodu, potem 3 miesiące czekałam aż się unormuje i ostatecznie stwierdziłam, ze czas na kolejne dziecko :-)
teraz tez bym chciała kolejne za jakies 2 - 2,5 roku urodzić.
A jak to jest z tabletkami? wiem, ze są specjalne dla mam karmiących ale właśnie nie trzeba czekać na pierwszy okres?
 
ja nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Obejrzałam ten filmik z początku wątku (niewiel zrozumiałam :zawstydzona/y:) to pomyslałam sobie, ze u nas tego nei ma, ale chyba trzeba poszukać więcej info na ten temat.
Też nie wiem na co sie zdecydować.
Po hormonach zawsze tyłam i obniżalo mi sie libido (przy plastrach do zera zupełnie)
przed ciążą chciałam sobie ząłożyć spiralę ale trzeba było czekac aż się okres unormuje. A wrócił mi dopiero po pól roku od porodu, potem 3 miesiące czekałam aż się unormuje i ostatecznie stwierdziłam, ze czas na kolejne dziecko :-)
teraz tez bym chciała kolejne za jakies 2 - 2,5 roku urodzić.
A jak to jest z tabletkami? wiem, ze są specjalne dla mam karmiących ale właśnie nie trzeba czekać na pierwszy okres?

koleżanka mi mówiła że to jest jakby sprężynka taka elastyczna i wcale tego nie czuć samemu to się wkłada i wyciąga stopniowo uwalniają się hormony podobnie jak w tabletkach
z tabletkami nie trzeba chyba czekać na pierwszy okres
 
ja jak mi sie wszystko unormuje, to albo wrócę do tabletek, albo zacznę urzywac persony. to taki sprzęt do określania dni płodnych. fajna sprawa, baza kosztuje ok. 300 zł, a miesięcne testy ok 15-20 zł. kłopot z personą jest tylko taki, że nie można mieć cyklu dłuższego niż 35 dni...
 
ja nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Obejrzałam ten filmik z początku wątku (niewiel zrozumiałam :zawstydzona/y:) to pomyslałam sobie, ze u nas tego nei ma, ale chyba trzeba poszukać więcej info na ten temat.
Też nie wiem na co sie zdecydować.
Po hormonach zawsze tyłam i obniżalo mi sie libido (przy plastrach do zera zupełnie)
przed ciążą chciałam sobie ząłożyć spiralę ale trzeba było czekac aż się okres unormuje. A wrócił mi dopiero po pól roku od porodu, potem 3 miesiące czekałam aż się unormuje i ostatecznie stwierdziłam, ze czas na kolejne dziecko :-)
teraz tez bym chciała kolejne za jakies 2 - 2,5 roku urodzić.
A jak to jest z tabletkami? wiem, ze są specjalne dla mam karmiących ale właśnie nie trzeba czekać na pierwszy okres?

Mi powiedzial, ze nie trzeba czekac z unormowaniem sie okresu jesli chodzi o spiralke i jak bede chciala to moze mi zalozyc juz w pologu. Wiec nie wiem juz teraz jak to jest :sorry:
 
reklama
Ja karmie...29go mam wizyte u gin, zobaczymy co doradzi...ale jakos wolalabym tabletki niz spirale. Sa chyba jedne co mozna brac...
 
Do góry