reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po...

Hannah - czy to, że jest dojrzewający pęcherzyk oznacza, że wkładka nie działa prawidłowo? prawdę mówiącniewiele wiem na ten temat ;/
 
reklama
Wkładka leży jak ma leżeć. Jedynie hormon w niej zawart nie blokuje owulacji i dojrzewania pęcherzyków.
Ale prócz tego lewonorgestrel ma działanie:
gęstnieje śluz w szyjce macicy, co blokuje przenikanie plemników do macicy,
zmniejsza się ruchliwość i żywotność plemników wewnątrz macicy i w jajowodach,
wzrasta produkcja substancji hamującej wiązanie plemników z komórką jajową.
Dodatkowo, wkładka Mirena blokuje comiesięczny wzrost blony śluzowej wyściełającej macicę, co znacznie zmniejsza intensywność i czas trwania krwawienia miesiączkowego.

Wkładka Mirena składa się z małej, plastykowej ramki w kształcie litery T. Na jej pionowym ramieniu znajduje się pojemniczek z hormonem, zaś do dolnego końca przymocowane są nitki. Założenie Mireny dokonuje się przez wprowadzenie poprzez pochwę do wnętrza macicy, dzięki czemu hormon działa prawie wyłącznie miejscowo na błonę śluzową macicy, a nie na cały organizm jak przypadku doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Hormon dostarczany przez Mirenę to lewonogrestrel, jest podobny do hormonu naturalnie występującego w organizmie kobiety. Lewonogrestre to popularny i znakomicie przebadany progestagen (pochodna progesteronu), szeroko stosowany w ginekologii jako składnik w wielu doustnych pigułkach antykoncepcyjnych.

przekopiowałam troszkę z informacji z neta.

Bodzinka
pisałas że źle znosisz hormony, tu hormony działają tylko miejscowo i nie wnikają do krwioobiegu, dzięki czemu samopoczucie nie ulega zmianie, libido nie spada.
jedynie przez 1-2 miesiące pobolewała mnie głowa, ale podobno do 6 miesiecy moga wystapić minimalne skutki uboczne.
 
Ostatnia edycja:
Elena
Mirena TEORETYCZNIE działa na 2 sposoby. Tak jak zwykła spirala + hormnon który stopniowo uwalnia, hamuje owulacje i zmienia środowisko w macicy, co uniemozliwia zagnieżdzenie się.
Pisze teoretycznie, bo wczoraj byłam na kontroli Mireny i co sie okazuje. Jest dojrzewający pęcherzyk:szok:. Dzialanie wkładki jest ale nie hamuje owulacji.
Byle bym do 40-stki nie miała gromadki dzieci przy tych moich niezniszczalnych pęcherzykach hehe.

Co do infekcji, to nie wiem czy piszesz o tych w pochwie czy w macicy. ja miałam notoryczne stany zapalne. TERAZ JAK RĘKĄ ODJĄŁ!!!!
Te zwykłe spirale podobno uczulają (miedź i srebro) a Mirena (plastik) nie. Ja jestem uczulona na wiele rzeczy (alergie kontaktowe) ale na to reaguję super.

Ona chyba miała w macicy, bo z tego co pamiętam pocharatało ją w środku.
Najważniejsze, że jesteś zadowolona. ;)
 
Elena
jak będzie tak dalej, to wiem że po tych 5-ciu latach założę nowa wkładkę. Niczym się nie muszę martwić i to jest wlasnie to. Dawno już nie mieliśmy takiego udanego pożycia jak własnie teraz :-), no i seks codziennie (niekiedy 2 razy dziennie) to dla mojego męza raj na ziemi, bo nigdy nie dorównałam mu wysokim poziomem libido. :-p Teraz to się na szczeście zmieniło :)
 
reklama
Do góry