reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja - wkladka domaciczna

Dołączył(a)
9 Luty 2024
Postów
6
Hej,
czy zastanawiałyście się nad metoda antykoncepcji po 1 ciąży?
czy któraś z Was miała wkładkę domaciczną lub spiralę ?
Jaki rodzaj polecacie?
Czy wkładka hormonalna uwalnia takie same hormony co tabletki antykoncepcyjne?
Sorki, dopiero zaczynam dociekać w tym temacie 😀
 
reklama
A planujesz kolejną ciążę? Bo jakby nie patrzeć wkładka jest na 5 lat - owszem można ją wcześniej wyciągnąć, tylko nikt nie zwróci za jej koszt. Ja miałam Mirenę, tam jest lewonorgestrel. Z tego co wiem, to ta substancja występuje też w tabletkach.
 
Ja chcialam wkladke, ale nie zdecydowalam sie ze wzgledu na to, ze do roku chcialabym zajsc w druga ciaze i szkoda mi jej „marnowac”, wiec w sumie pytanie, jak Wasze plany w tej kwestii 😅
My chwilowo uzywamy prezerwatyw, bo nie znalazlam dobrych dla siebie tabletek.
Po drugim dziecku prawdopodobnie maz zrobi wazektomie.
 
Ja po 2 ciąży założyłam spiralę miedzianą. Po pierwszej się nie opłacało,bo planowaliśmy dzieci rok po roku.
 
Jestem mamą dwójki maluchow i więcej dzieci nie planuje. Zdecydowałam się na mirenę, bo zapominam o podstawowych witaminach a gdzie tu jeszcze regularnie pamiętać o tabletkach 😆 no i generalnie to tak - zakładałam w listopadzie, miałam od tamtej pory plamienia z kilkudniowymi przerwami i potem jedno długie plamienie. Poszłam na kolejna wizytę, dostałam tabletki ale nie pamietam nazwy, ale właśnie na zatrzymanie plamien i od tygodnia, dwóch jest w porządku. Jak tak już zostanie to mogę szczerze Mirene polecić. Poza początkowymi krwawieniami to innych skutków ubocznych nie dostrzegam:) samo założenie dla mnie tez bezbolesnie, czytałam na forach różne opinie o założeniu i się pozytywnie zaskoczyłam.
 
Aż tak to może nie. To w późniejszych latach
Ja osobiście planuje drugie dziecko, ale zaraz po porodzie będę podwiązywać jajniki, zero hormonów, zero wydatków na tabletki lub inne cuda 😁 wiadomo jak w każdej antykoncepcji są skutki uboczne, ale moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie, już dużo słyszałam o spiralach i nie jestem zbyt dużym fanem żeby w moim ciele było ciało obce, mam koleżankę która zaszła w ciąży ze spiralą 🤷‍♀️ słyszałam jeszcze o pierścieniu podobno dobry, dwie moje koleżanki to stosują i są dosyć zadowolone.
 
reklama
Do góry