reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...

Ja rowniez biore cerazzete i u mnie wiekszosc skutkow ubocznych jest odwrotna :) mi gon powiedziala, ze moge tez je wziac jako zastrzyk raz na 3 m-ce, ale wtedy po odtawieniu okres sie normuje i wraca nawet do pol roku, a po tabletkach na 2 dzien juz jestes "czysta". Ja je kupuje w Anglii i u nas podobno trzeba co do godziny brac, a tu moze byc 12h roznicy w razie jak zapomnisz. A co do tycia-tyje ale to od namietnego jedzenia slodyczy hih ;]
 
reklama
witam wszystkich ja mam takie pytanie...biorę już 3 opak. regulonu...jeśli bym chciała zajść w ciąże to po jakim czasie przestaja one działac wydaje mi sie ze po 24 h, pewnie cos takiego? Jeśli biorac tabletki nie ma sie 100% pewnosci to jak dojdzie do zaplodnienia to slyszalam ze dzieci w takich przypakach są niepełnosprawne cy to prawda? Jaka jest mozliwosc ze urodze takie dziecko biorąc tabl. regularnie i prawidlowo wg wskazan lekazra i inf. na ulotce....
 
Mam pytanie do dziewczyn mieszkających w Pl - czy słyszałyście o metodzie antykoncepcyjnej, tzw implancie który wszczepia się w ramie zazwyczaj na trzy lata i powoli uwalniane są z niego hormony?? czy w ogóle w PL ta metoda jest już w praktyce??

Ja implant miałam założony w UK, tam jak i w wielu innych krajach jest to już bardzo popularny środek antykoncepcyjny. Ostatnio gdzieś w gazecie siostra czytała że podobno w PL ta metoda też jest już dostępna, może któraś z was o niej słyszała??

bede wdzięczna za każde informacje ponieważ chciałabym wyciągnąć implant i nie wiem czy muszę w tym celu jechać do UK czy mogę to zrobić na miejscu.

Pozdrawiam!!
 
1. tabletki nie powodują wad płodu
2. szanse przy braniu prawidłowo tabsów na wpadkę są tak małe, ze nie ma co sobie głowy tym zaprzątać
3. starania po anty najlepiej rozpocząć 3 cykle po skończeniu stosowania, ale nic złego też nie powinno się stac jeśli zaszłabyś szybciej
 
w Polsce jeszcze niedostępne cudo, z takich "wewnątrzcielnych" bajerów mamy chyba tylko wkładkę wewnątrzmaciczną hormonalną (no i poniekąd zastrzyki)
 
o inplanicie nie slyszalam, ale zastrzyki owszem, daje sie jeden na 3 miesiace! koszt to w krakowie ok 40 zł, jest tylko jeden problem, w razie gdyby organizm zle reagowal na zastrzyk (niekiedy zdaza sie to przy tabletkach), trzeba sie przemecczyc przez 3 miesiace!! bo niestety nie da sie go odstawic jak np, tabletki czy odkleic jak np, plastra!! ;/ ;/ grrrr
 
A dlaczego chcesz wyciągnąc implant?
Ja chciałam sobie założyc,ale mój lekarz powiedział,że na 9 kobiet którym go zakłada aż 8 ma problemy i wyciągają.
Tak więc zrezygnowałam...
 
reklama
w Polsce jeszcze niedostępne cudo, z takich "wewnątrzcielnych" bajerów mamy chyba tylko wkładkę wewnątrzmaciczną hormonalną (no i poniekąd zastrzyki)

Mamy tez krazek nuvaring, ale chyba jak dotad jeszcze niezbyt popularny. Zaklada sie raz w miesiacy, i podobno skuteczny. W USA znany od lat.
 
Do góry