reklama

Asamax

Temat na forum 'Tu zapytaj' rozpoczęty przez młoda mamka, 28 Grudzień 2009.

1. młoda mamka

młoda mamka Fanka BB :)

czy ten lek moga brac dzieci od 10 roku życia?

2. młoda mamka

Czy stosował ktoś z Was Asamax kiedykolwiek? proszę o rozmowę z osobami chorymi na zapalenie jelita...

3. reklama
  4. babby

babby Zaciekawiona BB

2 lata temu wykryto u mnie CU, od tego czasu stosuje Asamax, jakie masz pytania? odpowiem na wszystkie. Na mnie ten lek dziala bardzo dobrze, biegunki ustapily, bole brzucha wystepuja sporadycznie, obecnie nie mam objawow, ale lek przyjmuje codziennie.

5. myszor78

myszor78 Fanka BB :)

Młoda Mamka, jestem lek, więc postaram sie odpowiedzieć. Asamax to mesalazyna, lek p/zapalny stosowany bardzo powszechcnie w zapaleniach jelita grubego(przewlekłych rzecz jasna, głównie wrzodziejące zaplenie j.grubego i choroba Crohna ale także w innych przewlekłych stanach zapalnych śluzówki), dział p/zapalnie, redukuje zmiany w śluzówce i redukuje również objawy. Jeśli jest taka potrzeba, to oczywiście się go stosuje u dzieci i raczej jest dobrze tolerowany.

6. BaFa

BaFa Zaciekawiona BB

Może napisz dokładnie co dolega Twojemu dziecku i bedzie mozna pomóc w szerszym wymiarze. Przede wszystkim nei podawaj niczego dziecku na własną rekę,skonsultuj się najpierw z lekarzem.

7. babby

babby Zaciekawiona BB

Myszor78, ja mam pytanie odnośnie Asamaxu- czy można go stosować z innymi lekami?- mam na myśli przeciwbólowe, psychotropy, tabletki anty?? Bo stosuje go od 2 lat dopiero i nie jestem pewna, czy jest na tyle bezpieczny..

8. BaFa

BaFa Zaciekawiona BB

Przepraszam bardzo ale tutaj chodzi o zdrowie Waszych dzieci i pytanie na forum czy jakis lek można stosowac od któregoś roku życia po prostu mija się z celem. Od tego sa lekarze,sami możemy tylko zaszkodzic.

9. młoda mamka

byłam u lekarza i rzeczywiście dzieci mogą również brać asamax jeśli jest taka potrzeba

10. reklama
  11. młoda mamka

jasne że lakarze od tego są ale czasami warto skonsultować niektóre kwestie tj.dotyczace asamaxu z kimś na forum

12. młoda mamka

to tez jest jakaś forma chemoprewencji i oby tego jak najwięcej

Poleć forum