reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma/alergia w ciąży

Travel92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2021
Postów
55
Cześć! Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży (obecnie 7tc). Mam rozpoznane przewlekłe zapalenie zatok, alergie i astmę. Nie mam jakiś ataków czy duszności na codzień, ewentualne zaostrzenie następuje przy zerknięciu z alergenem (sierść kota/psa). Dostałam od lekarza bufomix I flixinase, a przy wysypce czy problemach z alergia Zyrtec.
Zastanawiam się czy bralyscie podobne leki w ciąży? Jakie macie doświadczenia /spostrzeżenia? Z jednej strony czytałam, że stosowane miejscowo nie powinnuly zaszkodzić dziecku, ale w każdej ulotce jest zapis, że lek można przyjmować, jeśli korzyści dla matki przewyższają zagrożenia dla dziecka...
 
reklama
Mnie w ciazy nie pozwolono brać sterydów na astme. Na szczęście mam lekka jej postać, mogłam się bez nich obyć.
 
Mam astmę i uczulenie na absolutnie wszystkie pyłki, sierść zwierząt. Całą ciążę nie miałam żadnych dolegliwości aż tu nagle dosłownie pod koniec jakoś w 8 msc niestety dopadły mnie ataki astmy. Mój lekarz pulmonolog zalecił mi Zyrtec oraz leki wziewne które zgodnie z jego zaleceniem brałam. Miałam tylko częste kontrole i jak tylko objawy ustąpiły przestałam je brać. Dziecko urodziło się zdrowe i wszystko jest ok :) myślę że trzeba zaufać swojemu lekarzowi który sam oceni czy w Twoim przypadku należy włączyć leki.
 
Ja mam astmę i brałam w obu ciażach sterydy wziewne jak zawsze. W drugiej ciąży w jej drugiej połowie nawet większe dawki bo miałam zaostrzenie. Pulmonolog nie wyobrażał sobie inaczej. A mam w zasadzie astmę łagodną bezobjawową, pod warunkiem że leki biorę własnie;) z dziećmi wszystko dobrze:)
 
Ja mam alergie na kurz roztocza i, lekka astmę. W ciąży kazano mi odstawić leki, ale w okresie grzewczym dostałam atak astmy alergolog przepisała mi wziew codziennie wieczorem pulmicort by już do ataków nie dochodziło i wrazie ataku ventolin można wziąć bo taki atak może źle wpłynąć na dziecko.
 
Do góry