reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

az tyle usg? pomocy

Ja miałam bardzo dużo usg. Na każdej wizycie, później podejrzenie hipotrofii i praktycznie co tydzień usg z przepływami. Dziecko zdrowe, ma prawie 5 miesiecy.
 
reklama
Ja też miałam całkiem sporo. Wizyty średnio co 2-3 tygodnie, na każdej chociaż krótkie USG w celu posłuchania serca. Ostatni miesiąc ciąży spędziłam w szpitalu z uwagi na cholestazę ciążową i kiepskie wyniki krwi, to przez ten ostatni miesiąc USG z przepływami miałam co najmniej 2 razy w każdym tygodniu, czasem 3.
 
Ludzie czytajcie trochę. Usg działa na zasadzie echa. Tak właśnie "widzą" nietoperze. Urządzenie wysyła impuls dźwiękowy która odbija się od przeszkody i wraca do urządzenia. To tak jak w górach krzykniesz i dźwięk do ciebie wraca. To nie jest promieniotworcze, wiele zwierząt z tego korzysta.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
 
Rozumiem, że nie jest to promieniotwórcze, ale powoduje nagrzewanie się tkanek i może dojść do tzw. kawitacji, czyli powstania pęcherzyków, które są już realnym zagrożeniem.
 
Do góry