reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

B e c i k o w e !!!

mycha12

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
30 Styczeń 2006
Postów
2 850
Chciałam też Was zapytać dziewczyny czy wiecie jak to jest z tym becikowym? tzn
- kiedy i gdzie i czy to my same musimy zgłaszać że spodziewamy się dziecka?
- kiedy i kto i w jaki sposób będzie to becikowe wypłacał?
- jak szybko po porodzie otrzymamy pieniążki?

Jeżeli macie jakieś informacje jak to wszstko wygląda to dajcie znać bo ja jestem z tego zielona ;)


 
reklama
generalnie przysługuje dopiero po porodzie każdemu rodzicowi dziecka. - wypłaca je gmina, a o ile się nie mylę ma na to 3 miesiące .. poprawcie mnie jak się mylę..
 
Aga to nie do końca tak! już wyczytałam ze to my jako rodzice mamy czas do 3 msc od narodzin dziecka aby złożyć wniosek. Jeżeli wniosek zostanie złożony po tym terminie nie będzie rozpatrywany. Teraz kwestia pozostaje taka kto i gdzie w naszym mieście je wypłaca.
 
Mycha, chyba PCPRy - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Ale najlepiej w Urządzie <iasta się zapytać. A na złożenie wniosku jest 3 miesiące od porodu a potem rozpatrują wniosek i chyba za miesiąc wypłacają. Z tego co wiem to lepiej podać nr konta żeby przelali bo przy kasach różnie bywa.
 
Megusek witaj! nie ma pojęcia ale wydaje mi sie że nie - tego by jeszcze brakowało! :p
 
miało być opodatkowane, ale stwierdzili, że nie bedzie.. jest to czystka kwota zapomogi i tyle..
 
reklama
Do góry