reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

B e c i k o w e !!!

Agutka.. fajnie wiedzieć, zę ktoś w US pracuje.. mam pytanko.. miałam niedopłaty do podatku 50 groszy .. chciałam zapłacić, a pani na poczcie mi powiedziała, że się zaokrągla do złotówki podatek i zębym sie nie wygłupiała.. miała rację czy okradłam skarb państwa ??
 
reklama
Agamamaani ,nikt nie mial prawa Ci powiedziec,ze nie przyjmie tej wplaty... Jesli nie zaplacisz,to nic sie nie stanie - nie dostaniesz zadnego upomnienia ani nic. :) A jesli chcesz jednak zaplacic,to zrob to w kasie Urzedu Skarbowego - tak bedzie najlepiej. :)
 
Odebrałam już becikowe załatwiłam w Urzedzie miasta. Do tego pierwszego czyli dla kazdej mamy potzreby jest akt urodzenia dziecka i dowód osobisty natomiast to drugie uzaleznione jest od zarobków które nie moga przekraczac 504 zł na osobe i musicie miec dodatkowo zaswiadczenia o zarobkach za 2004 rok. Ja czekałam miesiac na pieniadze jezeli złozycie papiery do 10 dnia miesiaca dostaniecie je okolo 24 dnia miesiaca, a jezeli po 10 to musicie czekac jeszcze do kolejknego miesiaca.

_601112_n.jpg
 
Mycha napisz na jakiej ulicy mieszkasz(lub osiedle) a ja jutro sprawdze w mojej przychodni gdzie masz odebrać w przyszlości Becikowe ;) To są jakieś oddzialy MOPS,u :)
 
Edi właśnie teraz nie wiem co podac bo ja jestem zameldowana w Chorzowie a maż w Katowicach i na adresie w Katowicach chcę zameldować małą. Jakby co to zapytaj o to, adresy wysyłam w priv mailu i jak mozesz dowiedz sie o obydwa! Dzięki
 
Tam jest wywieszona taka duża żółta lista z "rejonalizacją" i niestety Chorzowa tem nie ma tylko Katowice.Napisz proszę jeszcze czy tz katowicka ulica jest na jakims konkretnym osiedlu? albo w jakiej części Katowic(śródmieście,ochcojec,bogucice,koszutka itp.) ;)
 
Edi to są Katowice - Kostuchna

Ale zapytaj tam gdzie mam odebrać to becikowe czy w miejscu zameldowania matki czy ojca i czy wpływ ma to gdzie zamelduję dziecko?
 
Mycha, Teronowy Ośrodek Pomocy Społecznej mieści się na ul.Łętowskiego 6a, nr tel. 2061568
Myślę,że tam dowiesz się wszystkiego.Z tego co słyszałam to zdarzało się już,że rodzice zamieszkali w dwóch różnych miastach pobierali zasiłek podwójny ;D ale to jest bezprawne,bo można tylko w jednym ;)
 
Edi o tym pobieraniu zasiłku przez dwoje rodzicow też słyszałam,mimo że się podpisuje takie oświadczenie , że nigdy przedtem nikt nie pobrał pieniędzy na to właśnie dziecko.
 
reklama
Do góry