reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

B e c i k o w e !!!

Aga widzsz pomimo tego że mieszkamy w jednym województwie to tak wielkie są rozbeżnosci.Ja do tej pory nie dostałam a minoł ponad mesiąc!
A gdzie indziej trzeba pesel,nie mam pojęcia po co!!
 
reklama
Megus,o kurcze,jakbym ja miala czekac tyle na pieniazki,to chyba bym sie zalamala. :baffled: Mam nadzieje,ze zapomoga dla samotnej mamuski tez mi szybko wplynie na konto,heh. :-)
 
gdzie trzeba sie starac na zapomoge dla samotnej matki?a z tym becikowym jak jest skoro jestem samotna matka to dostaje podwojne chyba co??
 
Moja mama zanosila mi pisma w sprawie zasilku dla samotnej do Urzedu Miasta do Wydzialu Zasilkow. :-)
Jesli chodzi o becikowe,te drugie,to dostajesz je w momencie kiedy dochod na osobe w rodzinie nie przekracza 504zl,ale to wszystko musisz udokumentowac. :baffled: No,a ja musze czekac na ten drugi tysiac dopiero,jak bedzie po rozprawie alimentacyjnej,bo nasze durne panstwo mysli,ze niewiadomo,ile dostane tych alimentow. :wściekła/y: :no:
 
Uleczkaa - nie jest to regułą . A to , że np. nie jestes z ojcem dziecka wcale nie musi oznaczać , że jesteś samotną matką ( niestety ! ) . Samotna matka to taka , która : 1- jest wdową ( albo panną , a ojciec dziecka nie zyje ) , 2- bądź ojciec dziecka jest NN ( nieznany ; wtedy na akcie urodzenia dziecka powinna znaleźć się taka adnotacja ) ,3- bądź z przyczyn niezależnych nie mozna zasądzić alimentów( udokumentowane wyrokiem sądu ) . Tylko w tych przypadkach wg. naszego państwa jestes samotna matką .
To czy dostaniesz i ile dostaniesz pieniążków głównie uzależnione jest od Twoich dochodów .
Wszystkie te sprawy załatwia się w Ośrodkach Pomocy Społecznej .
 
reklama
A ja dostałam becikowe po miesiącu a teraz przysłali mi dodatkowy 1000 -ąc plus 89zł za dwójke dzieci.Jak składaliśmy rozliczenie za 2005r to mąż nie pracował i mieliśmy dochody poniżej krajowej.
 
Do góry