reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Baby blues/depresja po porodowa

karola79

super mama ;)))
Dołączył(a)
27 Marzec 2011
Postów
1 133
Miasto
Warszawa
Po urodzeniu pierwszego dziecka miałam Baby bluesa, a moze nawet depresje.Trwało to ok 6-8 tygodni, płacz, uczucie przygnębienia i ogromny strach o zycie i zdrowie dziecka, męza i swoje.
To co sie wtedy ze mna działo mimo wsparcia bliskich kompletnie zakłóciło radosc z przyjscia na swiat naszego synka.
Teraz jestem w drugiej ciazy i panicznie boje sie ze sytuacja moze sie powtórzyc.
Jak moge sie przed tym ustrzec i czy moze któras z Was miała podobne doswiadczenia?
 
reklama
Witaj,

tez mam podobny problem w rodzinie.... Dziewczyna jest w końcówce ciąży i generalnie ma skłonnosc do depresji....
Czy istnieje jakiś sposób na to, żeby zapobiec aż tak strasznemu obciazeniu? Może jakkolwiek mozna to złagodzić?
 
ja skłonnosci nie mam a mimo to doswiadczyłam tego koszmaru, moj gin.prowadzacy zapewnil mi konsultacje z psychologiem i w razie po porodzie jakies hormony. Moja dobra znajoma dostawała minimalna dawke antydepresantów po drugim porodzie i problem zniknal tak szybko jak sie pojawil, dzis ma trzecie dziecko i kwitnie.

Ja rodze w przyszłym tyg i boje sie ze mnie znowu trafi
 
Witam-proszę najszybciej skontaktować się ze swoją położną. Ona skieruje Panią- w razie potrzeby- do psychiatry i psychologa. Wielka szkoda, że nie miała Pani wsparcia po pierwszym porodzie- można wielu problemów uniknąć.Pozdrawiam
 
Do góry