reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne Trisomia 21

maniaa0701

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2022
Postów
23
Witam.
Robiłam badania prenatalne na usg wszystko w porządku przeziernosc karku w porządku ale wyszło mi ryzyko trisomii 21 i trochę zanizona PAPP-A bardzo się stresuje może któraś z Was miała takie wyniki albo podobne historie słyszała? Lekarz mnie uspokoił że to ryzyko jest małe ale zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY tak dla spokoju. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
 

Załączniki

  • 20221030_102830.jpg
    20221030_102830.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 769
reklama
Witam.
Robiłam badania prenatalne na usg wszystko w porządku przeziernosc karku w porządku ale wyszło mi ryzyko trisomii 21 i trochę zanizona PAPP-A bardzo się stresuje może któraś z Was miała takie wyniki albo podobne historie słyszała? Lekarz mnie uspokoił że to ryzyko jest małe ale zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY tak dla spokoju. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Znajoma miała 1:28 bodaj i dziecko zdrowe urodziła.
 
Ja miałam dużo niższe ryzyko, ale zostało oznaczone jako średnie i moja lekarka chciała mnie wysłać na amniopunkcję. Zdecydowałam się na badanie genetyczne, w moim przypadku był to test Sanco. Spokój po badaniu i prawidłowym wyniku jest bezcenny, jeśli możecie sobie na to pozwolić to polecam. Możesz też zajrzeć na ten wątek https://www.babyboom.pl/forum/temat/amniopunkcja-robic-czy-nie.16437/
To wątek o amniopunkcji, ale jest tam też bardzo dużo o badaniach genetycznych, mnóstwo pozytywnych historii podnoszących na duchu.
 
Tu gdzie mieszkam wcale się nie wykonuje Pappa bo podobno jest to przestarzałe badanie. Często się słyszy, że wychodzą jakieś nieprawidłowości, mama się stresuje a dziecko jest zdrowe. Lepiej zrobić NIFTY.
 
Jannialam 1:38, zrobilam nifty i wyszlo poniżej 1:10.000. Zdrowy chłopiec. Tak więc nie stresuj się. Twoje ryzyko wcale nie jest jakieś wielkie.
 
Witam.
Robiłam badania prenatalne na usg wszystko w porządku przeziernosc karku w porządku ale wyszło mi ryzyko trisomii 21 i trochę zanizona PAPP-A bardzo się stresuje może któraś z Was miała takie wyniki albo podobne historie słyszała? Lekarz mnie uspokoił że to ryzyko jest małe ale zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY tak dla spokoju. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Ja pappa nie robiłam wcale, tylko Nifty, żeby uniknąć takich właśnie stresujących sytuacji. Mam koleżankę, której pappa też wyszła kiepsko, a Nifty było ok i urodziła zdrową córkę. Ale tydzień oczekiwania na wyniki Nifty to był najdłuższy tydzień w jej życiu.
Dobrze, że się zdecydowaliście na Nifty, mam nadzieję, że wynik Was uspokoi.
 
Ja pappa nie robiłam wcale, tylko Nifty, żeby uniknąć takich właśnie stresujących sytuacji. Mam koleżankę, której pappa też wyszła kiepsko, a Nifty było ok i urodziła zdrową córkę. Ale tydzień oczekiwania na wyniki Nifty to był najdłuższy tydzień w jej życiu.
Dobrze, że się zdecydowaliście na Nifty, mam nadzieję, że wynik Was uspokoi.
Właśnie moja pierwsza ciąża odbywała się w Anglii tam wogóle nie miałam takich badań a w czasie całej ciąży miałam tylko raz podstawowe badania typu morfologia mocz i tylko 3 badania usg. Córeczka urodziła się zdrowa. Właśnie tylko Nifty wchodził w grę niestety kosztuje ale wolę to zrobić dla swojego spokoju głowy
 
Witam.
Robiłam badania prenatalne na usg wszystko w porządku przeziernosc karku w porządku ale wyszło mi ryzyko trisomii 21 i trochę zanizona PAPP-A bardzo się stresuje może któraś z Was miała takie wyniki albo podobne historie słyszała? Lekarz mnie uspokoił że to ryzyko jest małe ale zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY tak dla spokoju. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Z opisu usg wygląda ok, jest kość nosowa, jest niskie NT wiec raczej byłabym spokojna że nie ma trisomii 21. Niskie białko pappa może sygnalizować problemy z łożyskiem, miałaś badane przepływy? Może się okazać że dziecko jest zdrowe ale trzeba będzie monitorować pracę łożyska, z dwojga złego to lepsza opcja 🤞
 
reklama
Witam.
Robiłam badania prenatalne na usg wszystko w porządku przeziernosc karku w porządku ale wyszło mi ryzyko trisomii 21 i trochę zanizona PAPP-A bardzo się stresuje może któraś z Was miała takie wyniki albo podobne historie słyszała? Lekarz mnie uspokoił że to ryzyko jest małe ale zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY tak dla spokoju. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
U Ciebie ryzyko wyszło pośrednie.
Moje było wyskokie 1:97,zrobiłam Sanco, wynik po 3 dniach. 5 tygodni temu urodziłam zdrowego syna.
 
Do góry