reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, Wizyty, USG :)

Dostałam przed chwila telefon z kliniki... złe wyniki, trysomia 21 1:302 Jestem załamana. Przerażona. Nie wiem co robić, więc ryczę... to jakiś koszmar jest.
 
reklama
to znaczy że ryzyko zespołu downa jest jak 1 do 302, że mam iść na wizytę do genetyka i że mam zdecydować czy bedziemy robić amniopunkcję gdzie ryzyko poronienia jest 1:200

Koszmar jakiś chole,,,ny koszmar
 
Mry jeśli okazało by się że jest trisomia to usunęła byś?? ( nie mam zamiaru cię oceniać) jeśli tak to zrobiła bym amniopunkcję jeśli nie to może bym zrobiła żeby wiedzieć ale nie koniecznie bo bała bym się poronienia. Ciężko okropnie teraz o tym myślec ale nadal masz szanse że to dziecko jest zdrowe. Tylko jedno na 302 dzieci z takimi wynikami jak twoje urodzi się chore. Na bank jest tu gdzieś grupa mam z trisomikami. Może spróbuj z nimi porozmawiać. Przykro mi że przechodzisz taki stres. :( tulę mocno
 
Nie wiem ale może konsultacja z innymi lekarzami?
A jak wyszły genetyczne?
Ja nie robiłam badań w tym 1 trymestrze bo bym i tak nie usunęła.
 
Mry, tak bardzo mi przykro :-( współczuję stresu, ale tak jak napisała Judy, to jeszcze nie musi oznaczać choroby, to tylko mówi, że jedno dziecko na 302 w identycznej sytuacji urodzi się chore... pozostałe 301 będzie statystycznie zdrowe.
A jak Ci wyszło usg, przypomnij? Przezierność karkowa i kostki nosowe?
 
Cześć. Czytam Was już od dość dawna. Sama miałam badanie genetyczne w zeszłym tygodniu, ale nie zdecydowałam się na test pappa, ponieważ czytałam wiele różnych,sprzecznych opinii na jego temat. My, z tego, co mówił mi mój lekarz, to wyniki testu pappa są wiarygodne tylko razem z wynikami usg genetycznego. I na podstawie tych 2 wyników obliczanie jest prawdopodobieństwo trisomii. Sam test pappa o niczym nie świadczy, więc skonsultuj się najpierw z lekarzem, który robił usg...
 
Mry możesz zrobic amniopunkcję i wtedy będziesz się zastanawiać. Pamiętaj że jeszcze nic nie jest przesądzone! Oby to był tylko nie potrzebny stres. &&& za was. Poszukaj jeszcze grupy mam z downami one wiedzą lepiej co ci doradzić. Strasznie mi przykro ale liczę że ta historia ma Happy end.
 
reklama
Nic niepokojącego na usg nie wyszło. A rozmawiałam właśnie z dr od usg.on jest też specjalista od pappa.

Czuje bezsilność.
 
Do góry