reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

Madziulkaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Czerwiec 2020
Postów
340
Witam . Dziewczyny 7 miesięcy staramy się z partnerem o dzidziusia , nie robiłam badań do tej pory ,ponieważ myślałam ze nie trafiamy w Odpowiedni moment to było głupie „ ale celowalam w corke „myslalam ze wszysyko jest Ok .Czuje owulacje, brałam olej z wiesiołka w zeszłym miesiącu miałam śluz jak białko jaja ,niestety do tej pory nic nie zaskoczyło jestem zrozpaczona, bo ewidentnie coś jest nie tak . Dodam ze jakieś 4/5 miesięcy mam bardzo silne napięcie przedmiesiączkowe. Zapisałam się do ginekologa czekam na wizytę . Ostatnio okres spóźnił mi się 3 dni , a teraz przyszedł 4 dni wcześniej . Kiedy i jakie badania mogłabym wykonać ??Czy wykonam je w laboratorium? Ostatni okres 4.08 już końcówka . Proszę poradzicie , strasznie mi smutno i zle 😢😢😢
 
reklama
Witam . Dziewczyny 7 miesięcy staramy się z partnerem o dzidziusia , nie robiłam badań do tej pory ,ponieważ myślałam ze nie trafiamy w Odpowiedni moment to było głupie „ ale celowalam w corke „myslalam ze wszysyko jest Ok .Czuje owulacje, brałam olej z wiesiołka w zeszłym miesiącu miałam śluz jak białko jaja ,niestety do tej pory nic nie zaskoczyło jestem zrozpaczona, bo ewidentnie coś jest nie tak . Dodam ze jakieś 4/5 miesięcy mam bardzo silne napięcie przedmiesiączkowe. Zapisałam się do ginekologa czekam na wizytę . Ostatnio okres spóźnił mi się 3 dni , a teraz przyszedł 4 dni wcześniej . Kiedy i jakie badania mogłabym wykonać ??Czy wykonam je w laboratorium? Ostatni okres 4.08 już końcówka . Proszę poradzicie , strasznie mi smutno i zle [emoji22][emoji22][emoji22]
Teraz możesz zrobić tsh ft3 ft4 anty tpo anty tg a między 2 a 5dc lh fsh estradiol testosteron androstendion dhea shbg Polaktyna ewentualnie AMH. Tak te wszystkie badania można zrobić w labo prywatnie lub wziąć od gin lub rodzinnego skierowanie i zrobić badania na NFZ.
 
kup sobie test owulacyjny, ja myślałam, że wiem kiedy mam owulacje, a jednak nie miałam pojęcia i zaszłam w drugim cyklu odkąd zrobiłam test. Nie sypiajcie ze sobą kiedy jest owulka, tylko kiedy macie na to ochotę.
No i zrób polecone wyżej badania, nie zaszkodzi ;D
 
Teraz możesz zrobić tsh ft3 ft4 anty tpo anty tg a między 2 a 5dc lh fsh estradiol testosteron androstendion dhea shbg Polaktyna ewentualnie AMH. Tak te wszystkie badania można zrobić w labo prywatnie lub wziąć od gin lub rodzinnego skierowanie i zrobić badania na NFZ.
Ja chce wszysykie badania zrobić prywatnie , jutro będzie 7 dzień cyklu ale jutro nie mam jak mogę ewentualnie po jutrze, w 8 dc . Wykonać te wszystkie?
 
kup sobie test owulacyjny, ja myślałam, że wiem kiedy mam owulacje, a jednak nie miałam pojęcia i zaszłam w drugim cyklu odkąd zrobiłam test. Nie sypiajcie ze sobą kiedy jest owulka, tylko kiedy macie na to ochotę.
No i zrób polecone wyżej badania, nie zaszkodzi ;D
My sypiamy ze soba kiedy mamy na to ochote ,ale wychodzi to nawet 2/ 3 razy dziennie . Testy owulacyjne stosowałam tyle ze zaczęłam raz w 14 dc , to już mogło być za późno już pierwszy test mi wyszedł pozytywny ,wiec nie wiem jakie były wcześniej , teraz zaczęłam od 13 dnia cyklu tez może za późno , bo czułam już owulacje w 11 dc ale kochaliśmy się kiedy miałam śluz i nic :( zrobie badania
 
Ja chce wszysykie badania zrobić prywatnie , jutro będzie 7 dzień cyklu ale jutro nie mam jak mogę ewentualnie po jutrze, w 8 dc . Wykonać te wszystkie?
Nie te co ci napisałam że między 2 a 5 dc to muszą być w tych dniach wykonane inaczej będą nie miarodajne. Teraz możesz zrobić cały pakiet tarczycowy i ewetulanie krzywa cukrowa i insulinowa 2 lub 3 punktowa.
 
My sypiamy ze soba kiedy mamy na to ochote ,ale wychodzi to nawet 2/ 3 razy dziennie . Testy owulacyjne stosowałam tyle ze zaczęłam raz w 14 dc , to już mogło być za późno już pierwszy test mi wyszedł pozytywny ,wiec nie wiem jakie były wcześniej , teraz zaczęłam od 13 dnia cyklu tez może za późno , bo czułam już owulacje w 11 dc ale kochaliśmy się kiedy miałam śluz i nic :( zrobie badania
A masz regularne okresy?
 
My sypiamy ze soba kiedy mamy na to ochote ,ale wychodzi to nawet 2/ 3 razy dziennie . Testy owulacyjne stosowałam tyle ze zaczęłam raz w 14 dc , to już mogło być za późno już pierwszy test mi wyszedł pozytywny ,wiec nie wiem jakie były wcześniej , teraz zaczęłam od 13 dnia cyklu tez może za późno , bo czułam już owulacje w 11 dc ale kochaliśmy się kiedy miałam śluz i nic :( zrobie badania
ja zaczęłam robić testy zaraz po okresie, codziennie wieczorem, okazało się, że owulacje mam bardzo szybko, a śluz itp. miałam o kilka dni później. W kolejnym miesiącu już olałam te testy, bo wiedziałam, kiedy się spodziewać no i pykło.
Badania bardzo ważna sprawa, też je robiłam, bo tarczyca powinna być wyregulowana zanim się zaczynamy starać.
 
reklama
Właśnie zawsze miałam 28/29 dc w lipcu co mnie zdziwiło spóźnił się pierwszy raz 3 dni a teraz sierpień przyszedł za wcześnie o 4 dni
Na ulotce testów owu masz napisane w którym dc zacząć robić testy owu. A najlepiej jak koleżanka wyżej napisała rób zaraz po okresie aż do pierwszego pozytywnego (2 takie same kreski lub testowa mocniejsza od kontrolnej) wtedy wynik testu uznaje się za pozytyw i owu może wystąpić od 12-48h.
 
Do góry