reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

jasani

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Styczeń 2017
Postów
8 299
Dziewczyny wiem, że gdzieś tu po forum krąży lista badań po poronianiach lub w trakcie starań, którą można zrobić. Nie mogę jej znależć. Może któraś z Was mi ją podesłać?
 
reklama
Proszę:
314915282_810324733358443_1370078728754078260_n (1).jpg
 
A zespół antyfosfolipidowy to nie sa przeciwciała przeciwjądrowe ANA,ASA?
A myślisz, że mając już jedno dziecko warto zrobić badanie na trombofilie?
Nie, ANA i ASA to są inne badania - immunologiczne a nie zakrzepowe. Skrót od antyfosfolipidowego to APS. U mnie zaburzenia krzepnięcia pojawiły się gdzieś pomiędzy czwarta a piąta ciążą (2 i 3 urodzonym dzieckiem) około 30 roku zycia. Wiec tak, niestety to się może aktywować. Moi lekarze właściwie na samym początku diagnostyki poronień właśnie APS badają, może kwestia miasta - tak ich nauczyli na Akademii Med. Badania nie są bardzo drogie a leczenie jest dostępne i w miarę proste. Pytanie czy te straty były już w ciążach z acardem i heparyna? I czy ostatnie poronienie bylo dawno.
 
A zespół antyfosfolipidowy to nie sa przeciwciała przeciwjądrowe ANA,ASA?
A myślisz, że mając już jedno dziecko warto zrobić badanie na trombofilie?
Ja urodzilam dziecko i zespol mi zdiagnozowano po porodzie. Takze tak... można😁 A ANA mam idealne.
 
reklama
Do góry