reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie prenatalne w 11 tygodniu ciąży.

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
Witam 19 września jestem umówiona na badanie prenatalne z racji wieku 35lat
Będzie to mój 11tc i 5 dzień
Robię te badania 1 raz i boję się czy to nie zaszkodzi dziecku
Mam je robić w Bydgoszczy w szpitalu w Bizielu
Pani z rejestracji uprzedził mnie abym przygotowała sobie 3 godziny na badanie
No i trochę jestem zdziwiona że jak usg prenatalne to przecież niebedzie aż tyle czasu trwało
Podpowiedź ie na co się przygotować może któraś z was wie ? No i mam pytanie czy takie np usg jest robione dopochwowo czy już można przez brzuszek
 
reklama
Ale prenatalne robi się bez względu na wiek każda ciężarna je przechodzi? Czemu ma szkodzić, usg jak każde inne. W tym tyg widać już przez brzuch ale może pomoc sobie przezpochwowym. Takie usg trwa Ok 30 min ale u mnie np zdarzało się ze dziecko niekorzystnie leżało i musiałam się przejść, coś zjeść żeby się obróciło do badania.
 
Są to dwa badania.

USG prenatalne z pomiarami wykonywane przez powłoki brzuszne.
Będzie badana min przezierność karkowa, akcja serca, wydolność łożyska, pomiar kości nosowej i inne.

Badanie biochemiczne - po prostu pobranie krwi.Nie musisz być na czczo.

Czas jest czasem.oreintacyjnym.Badanie powinno trwać od 40 minut do godziny, a krew to chwila moment, chyba że będziesz musiała biegać między piętrami ;)

Powodzenia!
 
Ale prenatalne robi się bez względu na wiek każda ciężarna je przechodzi? Czemu ma szkodzić, usg jak każde inne. W tym tyg widać już przez brzuch ale może pomoc sobie przezpochwowym. Takie usg trwa Ok 30 min ale u mnie np zdarzało się ze dziecko niekorzystnie leżało i musiałam się przejść, coś zjeść żeby się obróciło do badania.


Badania te robi się z kilku wskazań;
-dziedziczne choroby genetyczne w rodzinie lub u pacjentki
- jeśli pacjentka ma inne dzieci z chorobami genetycznymi lub występowały poronienia i podejrzenia wad
- jeśli pacjentka zaszła w ciążę lub termin jej porodu przypadnie po 35 roku życia

Wówczas badania są refundowane przez NFZ.Wylacznie tylko badania prenatalne I i II trymestru.Za trzecie, o ile pacjentka się na nie zdecyduje będzie musiała zapłacić.
Nie jest ono refundowane w żadnym przypadku.
 
Spokojnie, nie ma sie czym martwic. Ja mam 36 lat, te badania mialam rowniez pod koniec 11 tyg. A owszem, troche ono trwalo. Mialam robione USG przez brzuszek. To jest dosc dokladne badanie. Ginekolog powiedzial, ze nie wypusci mnie jesli nie policzy wszystkich palcow u kazdej raczki i nozce, nie sprawdzi serduszka, kosci nosowej, oczodolow, pepowiny - po prostu wszystko. Dlatego u mnie to trwalo jakies 1,5 godz. Dzidzia tak sie wiercila i krecila , ze lekarz mial problem ze wszystkimi pomiarami. Takze bez stresu:biggrin2: Na szczescie u mnie wszystko bylo ok, tak ksiazkowo. Czego rowniez i Tobie zycze;);)
 
U nas w rodzinie nie było do tej pory wad genetycznych i oby nigdy nie było
Badanie zlecił ginekolog z racji wieku bo gdy urodzie będę miała skończone 36lat
 
Ale prenatalne robi się bez względu na wiek każda ciężarna je przechodzi? Czemu ma szkodzić, usg jak każde inne. W tym tyg widać już przez brzuch ale może pomoc sobie przezpochwowym. Takie usg trwa Ok 30 min ale u mnie np zdarzało się ze dziecko niekorzystnie leżało i musiałam się przejść, coś zjeść żeby się obróciło do badania.
Niestety nie każda kobietka to przechodzi
Moim zdaniem powinny być standardem w trakcie ciąży
 
Samo usg tzw. genetyczne, ok. 12 tygodnia ciąży, z pomiarami przezierności, serca, kości nosowej itd. - jest standardem. Jest obowiązkowe dla każdej ciężarnej. To o którym mówisz, będzie pewnie obejmowało dodatkowo badanie z krwi - ani jedno, ani drugie w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku.
 
Samo usg tzw. genetyczne, ok. 12 tygodnia ciąży, z pomiarami przezierności, serca, kości nosowej itd. - jest standardem. Jest obowiązkowe dla każdej ciężarnej. To o którym mówisz, będzie pewnie obejmowało dodatkowo badanie z krwi - ani jedno, ani drugie w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku.
Jest standardem jeżeli masz skierowanie i obejmie cię
Zgodzę się że jest standardem dla każdej ciężarnej ale wtedy trzeba za nie zapłacić bo nie pokryje tego NFZ
Ja mam badania w Poradni badań prenatalne H a nie u ginekologa
 
reklama
Samo usg tzw. genetyczne, ok. 12 tygodnia ciąży, z pomiarami przezierności, serca, kości nosowej itd. - jest standardem. Jest obowiązkowe dla każdej ciężarnej. To o którym mówisz, będzie pewnie obejmowało dodatkowo badanie z krwi - ani jedno, ani drugie w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku.
Jak chodzisz do lekarza na NFZ i nie masz wskazań do takiego badania (typu wiek czy choroby w rodzinie), to takie badanie nie jest wykonywane, często nawet kobiety nie są informowane, że takie badanie istnieje i że jeśli chcą to mogą zrobić prywatnie.
 
Do góry