reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bakterie w posiewie. E-coli, Candida...

Tak moze dzialac antybiotyk, wysuszac i podrazniac. Na pewno trzeba aplikowac jak najglebiej. Bedzie on sie rozpuszczal i wyplywal jak w sumie zwykly gynalgin. Ale tak ma byc. Czasem trudno sie walczy z bakteriami bytujacymi w narzadach rodnych. Ja sama przed porodem mialam wykryta bakterie, inna niz e coli.
 
reklama
Tak moze dzialac antybiotyk, wysuszac i podrazniac. Na pewno trzeba aplikowac jak najglebiej. Bedzie on sie rozpuszczal i wyplywal jak w sumie zwykly gynalgin. Ale tak ma byc. Czasem trudno sie walczy z bakteriami bytujacymi w narzadach rodnych. Ja sama przed porodem mialam wykryta bakterie, inna niz e coli.
To dobrze że tak ma być bo już się martwiłam że coś jest nie tak.
Sprawdziłam dziś w wypisie ze szpitala wyniki Bakteriologi z 10.10.16 i tam :

1493060193-aaaaaa.jpeg


1493060217-aaaaaa.jpeg


Czyli grzybów brak, posiew moczu ujemny. E coli w szyjce - ujemny a w jamie macicy dodatni. Mam milion pytań, jak dostała się bakteria do macicy skoro nie było jej w szyjce.

A teraz wynik posiewu z 07.04.2017 r

1493060557-aaaaaa.jpeg




Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czasem zaczynam wątpić że to wszystko się nam ułoży... boję się że bakteria odbierze mi kolejne dziecko... Marzę o dziecku, ale dopóki posiewy nie będą ujemne nie ma mowy o ciąży. Czytałam bardzo dużo o tych bakteriach i podobno jest niesmowicie trudno jest zajść w ciążę po infekcji.

Clarien Dziękuję Ci za wszystkie posty. [emoji11]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Odnosnie Twojego pytania skad sie wziely w jamie macicy a dlaczego nie bylo w szyjce. Bakterie zasiedlaja sie tam gdzie jest korzystne srodowisko. Moglo byc tak ze mialas zbyt kwasny odczyn sluzu w szyjce wiec stan zapalnu tu sie nie rozwinal a za to w macicy. Blona sluzowa pochwy mogla je zwalczyc, wyprzec a macica juz taka zdolna nie jest. Bo w macicy nie ma prawie w ogole cytokin prozapalnych, to takie substancje zwalczajace zapalenia. Lekarz sprawdzal rozwarcie szyjki w ciazy? A jaki mialas poziom leukocytow we krwi w ciazy? Nie wiem czy chcesz sie w to wglebiac, jestem biologiem jeszcze doszkalajacym wiec zawsze moge sie zapytac bardziej zorientowanych. Bez przesady z ta coli, z gorszymi niuansami bakteryjnymi rodzimy dzieci, czasem nawet o bakteriach tych nie wiedzac :-). Z antybiogramu wyszlo, ze jest wrazliwa na wiele antybiotykow.
 
Ostatnia edycja:
Moja pani ginekolog badała szyjkę 16 września miała wtedy 31mm , potem miałam wizytę 30 września i podczas badania na fotelu też sprawdzała szyjkę ale nie zmierzyła jej... A 5 października miałam już zredukowaną szyjkę, pęcherz w pochwie i 2 cm rozwarcia... co do badań to wstawiam ostatnie badania robione na wizytę 30 września
1493129366-aaaaaa.jpeg


1493129393-aaaaaa.jpeg


I te robione w szpitalu
1493129429-aaaaaa.jpeg


1493129440-aaaaaa.jpeg
 
Te odchylenia bardzo minimalne z 30.09 wiec nic nie wskazywalo na jakas silna bakteriurie. Jedynie badanie moczu wskazywalo na stan zakazenia ukladu moczowego. Lozysko bylo badane na obecnosc e coli? Corka ulegla zakazeniu ta bakteria? Niestety te zakazenia moga doprowadzic do tragedii ale tez nie zawsze.
 
reklama
Do góry