reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bakterie w posiewie moczu

Martynaa02

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2019
Postów
431
posiew moczu wykryta bakteria escherichia coli 10^4 /ml czy wymaga podania antybiotyku? Czy któraś mama już się zmagała z tym tematem. Córka obecnie ma 2,5 miesiąca
 
reklama
Za wynik dodatni uznaje się 10^3 - także moim zdaniem należałoby przeleczyć.
Robiłaś antybiotykogram?
 
posiew moczu wykryta bakteria escherichia coli 10^4 /ml czy wymaga podania antybiotyku? Czy któraś mama już się zmagała z tym tematem. Córka obecnie ma 2,5 miesiąca
Na pewno dobrze pobrana próbka? U mnie kiedyś wyszła e cola powtórzyłam badanie i nie wyszło nic, dotchnelam wtedy uda przy kąpaniu moczu
 
Na pewno dobrze pobrana próbka? U mnie kiedyś wyszła e cola powtórzyłam badanie i nie wyszło nic, dotchnelam wtedy uda przy kąpaniu moczu
Nie pamiętam dokładnie, ale wydawało mi się że dobrze. Ud chyba nie rozchylaliśmy.

Nam dwa posiewu wyszły również dodatnie ale były one z woreczka więc wynik nie jest uznawany dla nefrologa.
 
Ale przecież przyjmowanie antybiotyku nie jest równoważne z leżeniem w szpitalu?
Nefrolog mi powiedział że tak małe dzieci źle znoszą antybiotyki doustnie i wtedy podaje się antybiotyki dożylnie. Jesteśmy po bactrimie i bakterie nadal są (bactrim dostaliśmy jak ukończyła 6 tydzień życia po posiewie 10^5 zaraz po bactrim był posiew i wyszedł 10^6 te dwa posiewu były z woreczka).

Za dwa tygodnie mamy wizytę i wtedy córka będzie miała ukończone 3 miesiące więc mam nadzieję że uda mi się uchronić od szpitala

Przez tą bakterie nawet dziecka nie mam zaszczepionego;(
 
To ja nie wiem. Moje dzieci przyjmowały doustnie (młodszy jak miał ok 2 m-ce dostał pierwszy) i żyją.
A może dasz radę znaleźć pielęgniarkę, która przez te kilka dni będzie do Was przychodziła i zastrzyk robiła?
 
Nefrolog mi powiedział że tak małe dzieci źle znoszą antybiotyki doustnie i wtedy podaje się antybiotyki dożylnie. Jesteśmy po bactrimie i bakterie nadal są (bactrim dostaliśmy jak ukończyła 6 tydzień życia po posiewie 10^5 zaraz po bactrim był posiew i wyszedł 10^6 te dwa posiewu były z woreczka).

Za dwa tygodnie mamy wizytę i wtedy córka będzie miała ukończone 3 miesiące więc mam nadzieję że uda mi się uchronić od szpitala

Przez tą bakterie nawet dziecka nie mam zaszczepionego;(
A jak pobieraliście mocz? Jak myła Pani córcię? Hak wygląda badanie ogólne? Są leukocyty, bialko? Badania crp? Ja zawsze myje córcię mydełkiem, potem woda, cewke i wargi sromowe myje gazikiem jalowym też mydełkiem, a później przecieram gazikiem jalowym cewke i wargi sromowe rywanolem. Potem mąż nosi córcię a ja czekam aż zacznie sikac i dopiero łapie do pojemnika. Kiedyś przyłożyłam pojemnik do uda i właśnie wyszła e cola ale ze wynik ogólnego miałam ok bez leukocytow i białka to kazali nam powtórzyć badanie i poskew i wyszło ok. Córcię dwa razy dziennie myje mydełkiem i przecieram woda i gazikiem jalowym bawełnianym też 2 razy dziennie. Nie używam chusteczek tylko woda przegotowana i płatki kosmetyczne.
 
reklama
Do góry