reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bardzo dluga drzemka

Granula

Początkująca w BB
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
16
Witam,
zastanawiam sie czy to normalne ze niemowle 6 miesiecy, 4 miesiace korygowane miewa bardzo dluga drzemke w dzien? Ta glowna, wczesnopopoludniowa.
Potrafi spac 4 godziny, i spalaby dluzej ale zaczynam zachowywac sie troche glosniej to sie budzi. Mowi sie ze jak spi, to niech spi - ale czy sa jakies limity ?
Noc przesypia cala od kiedy sie urodzila.
 
reklama
W tym wieku dziecka sie nie wybudza. Jak ładnie śpi w nocy, to widocznie taki typ. Przecież jakby jej było źle, to by nie spała 😉 czym karmisz?
 
O ile się nie mylę dziecko w tym wieku może spać między 12 a 16 godzin. Jeśli przyrosty są ok, to chyba taki typ.

Btw - nie mówimy o dzieciach, które śpią że są grzeczne...
 
Mój synek dziś 4 miesiące ma w ciągu dnia jedną krótką drzemkę około 1h i drugą taka 3-4 godziny. Nie wybudzam go jestem wyłącznie kp. W nocy budo się na cyca 2 razy
 
Mi przy wcześniaku kazali wybudzać.
Ja bym sprawdziła przy okazji wizyty u lekarza poziom bilirubiny.
A poza tym jak nie śpi, to nie jest ospała?
 
Moja tak potrafi spać po spacerze :p Łącząc czas spacerowania i dosypiania w domu w wózku. Ma 2 miesiące
Jeśli tyle śpi, to widocznie tego potrzebuje. Jeśli dobrze przybiera na wadze, prawidłowo się rozwija, to ja bym się nie martwiła :)
 
Je tylko z piersi. Na kazda inna forme jedzenia wrzask. Nawet moje mleko z butelki jest fuj :D wydaje mi sie ze rozwojowo jakos nie jest z tych szybkich. Bo ani sie nie obraca, ani sama po nic nie siega. Ale jak sie wlozy do reki to trzyma, i wszystko do buzi (poza rzeczami do jedzenia) i glowe ladnie podnosi na brzuchu lezac. Wage i wzrost ma bardzo dobra. Nie jest ospala. Spi chyba troche wiecej niz te 16h, i dlatego tu napisalam bo nie wiedzialam czy sie moze powinnam tym martwic. Bo dla mokego komfortu to oczywiscie jest to super :)
 
O ile się nie mylę dziecko w tym wieku może spać między 12 a 16 godzin. Jeśli przyrosty są ok, to chyba taki typ.

Btw - nie mówimy o dzieciach, które śpią że są grzeczne...
W sumie to nawet nieśpiące nie jest grzeczne albo niegrzeczne. Dziecko nie rozumie, co oznaczają tak szerokie pojęcia, a bycie grzecznym to nic innego, jak spełnianie oczekiwań opiekuna...🙂
 
reklama
Mi przy wcześniaku kazali wybudzać.
Ja bym sprawdziła przy okazji wizyty u lekarza poziom bilirubiny.
A poza tym jak nie śpi, to nie jest ospała?
Moja 10 tyg przed terminem. Mi tez kazali w tych pierwszych miesiacach/tygodniach budzic i karmic co 3h (ale to tylko na samym poczatku), a mi z ledwoscia udawalo sie w nocy panne chociaz troche przebudzic zeby zjadla po 5h, czasem po 6. Ale ladnie przybierala wiec pozwolili troche odpuscic.
Wiec ona od poczatku spioch totalny
 
Do góry