reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy jedna drzemka w ciągu dnia?

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Dziewczyny,

Od kiedy Wasze dzieci zaczęły robić sobie tylko jedną drzemkę w ciągu dnia? Mój skonczyl 10 miesięcy, od tygodnia usypianie na drugą drzemkę to koszmar... Czyżby to już? :)
 
reklama
Wiesz, ja nigdy nie zmuszałam do spania. Gdy widziałam, że dziecko, mimo moich prób nie chce, to nic na siłę. Wiem, że niektórzy rodzice przestrzegaja stałego planu dnia, ale jak czujesz, że dziecko sie przestawia to pozwól mu na to. Moze to chwilowe i po jakimś czasie wróci do 2 drzemek.
 
Ja też podchodziłam do tego tak, że to dziecko decydowało kiedy idzie spać. Jak widziałam, że jest śpiący to dopiero go usypiałam. A jedna drzemka jest mniej więcej jak skończył 13 miesięcy. Ale kto wie... może u Ciebie to już czas na zmiany ;)
 
No to mnie pocieszyłyście :( ostatnio mój 9 mc synus tylko jedna drzemke ma :( a o godz 17-18- marudzi strasznie ale nie uśnie pada o 19 wczoraj zasnoł o 17.30 i wstał mi w nocy o 1:30 i sie bawił:( mam nadzieję że wróci do spania 2 x dziennie i będzie chodził spać na noc nie wczesniej niż o 20 inaczej to troszke męczące tymbardziej że teraz się już zaczyna wstawanie w łózeczku kombinacje na dywanie i nie można oka spuścić a niego:)
 
Reguły nie ma. Dzieci są różne. Moja córka miała jedną drzemkę, odkąd skończyła 15 mcy. A wcześniej od ok. 9 mca miała 2 drzemki, jedna ok. pół godz., druga godz. Wolała dwie, ale krócej. Niektóre dzieci wolą jedną, ale porządną, dłuższą.
 
No to moj synuś wyjątkowo wczesnie się przestawił, mając 9 miesięcy juz miał jedną drzemkę dziennie, i tak jest do tej pory. Tyle ze śpi ok dwóch godzin:)
 
reklama
Moja młodsza już powoli się przestawia ale ja też nic na siłę nie robię. Widzę że jej się nie chce spać i tak kilka dni śpi raz a potem znów dwa razy. Powoli, powoli za miesiąc, dwa pewnie będzie spała już zawsze tylko raz ale bywa że dwuletnie dzieci śpią dwa razy. Nie ma reguł przy dzieciach trzeba obserwować i tyle.
 

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
5
Wyświetleń
649
guest-1681834848
G
G
Odpowiedzi
49
Wyświetleń
3 tys
GwiazdaMuzykiPop
G
D
Odpowiedzi
119
Wyświetleń
5 tys
DominikaIMartyna
D
Do góry