reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy jedna drzemka?

ciężarówka :)

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2010
Postów
123
Witajcie dawno nic nie pisałam ale znalazł się nowy temat :) Moja niespełna roczna córeczka chyba zaczyna sobie robić tylko jedną drzemkę w ciągu dnia ale 2-3 h. Przez jakieś 2 tygodnie głowiliśmy się dlaczego Maja nie chce iść spać ok 21 tylko zasypiała 22 - 22:30 ;/ Chyba chodziło o to że jej ostatnia drzemka 15:30 do 17 była zbyt długa i jej się spać nie chciało. Jej dzień co do drzemek wyglądał tak wstawała o 8 czasem po 8 i kładliśmy ją z wielkim trudem o 10 - 10:30 żeby póżniej poszła spać po 15. Wszytko pięknie ładnie ale w nocy zasypiała tak jak pisałam wyżej. Aż wczoraj akurat miałam wolne więc postanowiłam położyć Majcię po 12 gdy zjadła obiadek i co - zasnęła w 10 minut i spała 3 godziny do 15 i była super wyspana radosna i wypoczęta a wieczorem o 20 kąpiel, przytulanki i o 21 zasnęła bez problemu jak Aniołek :) byłoby super jakby tak zostało tylko martwi mnie to że chyba wcześnie jak na robienie sobie jednej drzemki.... co o tym sądzicie?
 
reklama
Witaj!
Moja corcia tez niespelna po ukonczeniu roku zaczela robic jedna drzemke w dzien po 3-4h,wlasnie tak ok.12-13.Potem szla sopokojnie spac ok.20-21 i tak do 8-9rano.Wiec wszystko jest ok;-)
 
moj pawełek tez jak skonczył roczek zaczał w dzien spac tylko jeden raz tak na około 1,5-2 godzinki a potem na noc chodził spac o 20-21
wiec chyba to jest normalne i tak mu zostało do tej pory :)
 
Raczej nie wcześnie my na 1 drzemkę przeszliśmy po 8 miesiącu:tak:;-). Dzieci rożnie sie rozwijają i niektóre potrzebują wiecej snu a inne mniej;-)
 
mój synek od skończenia roczku mniej więcej ma jedną dzremke, z tym, że on spi góra półtorej godziny, wstaje między 7 a 8, o 12:30 kładę go do łóżeczka, zasypia sam raz szybciej raz później i potem ok 19:30 kąpiel i spanie nocne
 
Moja córa miała jedną drzemkę od kiedy skończyła pół roku i nie sposób jej było położyć drugi raz w ciągu dnia. Synuś po roku zrezygnował z drugiej drzemki.
 
to sie troche uspokoilam po przeczytaniu Waszych wypowiedzi. moje dziecko tez od jakiegos czasu spi raz dziennie, i bardzo sie martwilam ze to za wczesnie na jedna drzemke w ciagu dnia. oprocz tego coraz pozniej ja sobie ucina.. spi 1,5 - 2 h. noc przesypia od ok. 20 do ok. 7. widocznie ten typ tak ma. pozdrawiam !!!
 
Jest to normalny objaw,ponieważ dziecko w tym wieku potrzebuje 2 -3 godzinnej drzemki w ciagu dnia.Jest to wystarczajacy czas spania aby dziecko bylo wypoczete i wytrzymalo do wieczora zeby przespac cala noc :) Wazne jest zeby dziecko mialo swoj harmonogram dnia,ta sama godzina spania,jedzenia,zabawy.wtedy nie bedzie zadnego problemu :)
 
Mój synek zaczął jeden raz sypiać około 12 a 13 po 2-3 godzin jak skończył 17 miesięcy. Ale teraz chodzi spać po 22 a wstaje około 8 a 9 zależy od dnia. Nieraz chce odpocząć wieczorem a tu się nie da ciągle goni i chce się bawić. Tyle co odpocznę jak idzie spać w południe:)
 
reklama
Nasza niedawno skonczyla 9 miesiecy i ucina sobie jedna drzemke w ciagu dnia 2-2,5 h. Najgorsze jest to ze nie spi o stalej porze. Dzis zasnela po mleczku o 11 ( obudzila sie rano po 6) a wczoraj wstala tak samo a drzemke miala kolo 15, przedwczoraj przebudzila sie w nocy o 3 na jedzenie ( ja wracam po pracy o 3ciej nad ranem, staram sie byc cichutko zeby mnie nie slyszala, ale odnioslam wrazenie ze ona na mnie czekala) potem wstala po 8 i poszla spac tez przed 15. Probowalam ja klasc o tej samej porze ale ona placze, rzuca sie w lozeczku, nie potrafie tego zniesc i ja klade jak widze ze jest zmeczona.
 
Do góry