reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Basen i inne ciekawe formy aktywności naszych Maleństw

rysa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2007
Postów
114
Miasto
Kraków
Chciałam Wam gorąco polecić zajęcia na basenie.
Tak jak dziś pisałam to świetna zabawa dla malucha.:-D
Pakujecie kruszynke w pampersa wodnego i plum!!!:-D

Huggis swimmers są od 7 kilo.... ale pasują też na pupki pięciokilowych dzidziusiów.:happy2:

Na basenie najpierw jest oswajanie z wodą, a później pływanie na boczkach, na pleckachc i brzusiu.
To super ćwiczenie na mięśnie tułowia malucha, a nie obciąża kręgosłupka - a nawet go masuje;)

Za tydzien będzie nauka nurkowania :eek: jak ja sie odważe zanurzyć Alicje??:szok: Jak sie uda to na pewno wam o tym napisze:-D
 
reklama
Ponawiam pyatnie z czerwcowkolandu

O pampersach juz wiem - super że pasują na pupcie Alicji. Na Zosi pewnie też będą. Muszę kupić.

A zajęcia zorganizowane?
 
nawet nie wiedziałam. Zosia na szczęście trzyma sztywno główkę niezależnie od pozycji.
Swoją drogą uwielbia latać 'jak samolot' i się rozglądać w około.
 
Piotruś jeszcze ma lekkiego kiwaczka - ale pracujemy nad tym :tak:
A Zosia to silna kobieta - ćwiczy mięśnie od dawna, skoro śpi na brzuszku :tak: Bo Piotruś to taki mały leniwiec ;-)
 
Efilo zajęcia specjalne dla dzidziusiów. My chodzimy na grupe startową;) do 6 mc życia.

Zapisywać można u nas od 2 i pół miesiąca;)

Rysko a jak z trzymaniem główki u Alicji? Podobno to jest warunkiem w przypadku zajęć na basenie :confused:

Esia cały czas przy pływaniu na brzuszku podtrzymuje sie (asekuruje)główke dziecka.
Wygląda to tak że kciuki masz pod paszkami Dzidziusia, a resztą dłoni podtrzymujesz barki i bródke.
Dla dzieciaka to dodatkowa motywacja do trzymania główki, tym bardziej,że na zajęciach dla dzieci pływa dużo piłek i innych kolorowych zabawek w wodzie, na które maluchy lubią patrzeć.
 
Brzmi to naprawdę fajnie! :-)
A powiedz, są jakieś ograniczenia związane ze szczepieniami? Tzn. że trzeba ileś tam odczekać albo coś podobnego?
Małż bardzo się napalił na basen z Synkiem i chyba go w tym powspieram :-)
 
Ja też jestem napalona ale chyba jeszcze poczekam.

Brzmi fantastycznie. Szkoda że nie mieszkam w Krakowie. Zresztą nie tylko dlatego :-)

Esia - mówię T że nie wszystkie dzieci trzymają główkę, a on mi na to że główki dzieci różnią się ciężarem i to też może mieć wpływ. Co racja to racja :tak:
 
:-D:-D:-D
Pocieszające - powietrze dużo nie waży, oleum cięższe :-D
Co też Synek ma w tej głowince... :-D

Ofkors, nabijam się z zawartości główki Synka - nie żebym sugerowała, że dzieciaczki już trzymające główki mają je puste ;-) Zakałapućkałam się :zawstydzona/y:
 
reklama
Brzmi to naprawdę fajnie! :-)
A powiedz, są jakieś ograniczenia związane ze szczepieniami? Tzn. że trzeba ileś tam odczekać albo coś podobnego?
Małż bardzo się napalił na basen z Synkiem i chyba go w tym powspieram :-)

Mi pediatra powiedizała że jeśli nie ma objawów typu gorączka itp to można.
Myśle że około dwa dni po szczepieniu lepiej opserwować... i jak sie nic nie dzieje to PLUM!
 
Do góry