reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Podobno na dniach będą obradować na temat wydłużenia macierzyńskiego. Miejmy nadzieję, że przejdzie ustawa. A i tak denerwuje mnie to, że robią takie halo o te 2 tygodnie. Jeszcze kilka lat temu było 26 tygodni, a teraz robią łaskę, że dadzą 18 :/
 
reklama
Słyszałam, że wszystkie mamuśki mają dostać po 1.000 zł. a najbiedniejsze po 2.000 zł., ale mnie i tak najbardziej zależy na wydłużeniu macierzyńskiego.
 
DOBRA WIADOMOŚĆ!!!!

WCZORAJ WIECZOREM PREZYDENT PODPISAŁ USTAWĘ I WSZYSTKIE MAMUŚKI DOSTANĄ PO TYSIACZKU!!!
 
1000 dla wszystkich i dodatkowy tysiąc dla najbiedniejszych tylko od kiedy ustawa wchodzi gdyż na interii wyczytalem: `Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych, która zakłada, że od przyszłego roku becikowe w wysokości 1 tys. zł otrzymają, niezależnie od dochodu, wszystkie matki.`czyli od przyszłego roku patrząc kiedy uchwalenia ustawy czy od podpisania... kto wie?
 
z tego, co ja słyszałam wczhodzi od tego roku, a stwierdzenie, że od przyszłego bierze się stąd, że jest to ustawa z 2005 roku

A poza tym, to ja byłam przeciwna becikowemu, ale jak się okazało, że mam je jednak dostać, to się ucieszyłam. Ech, baby są dziwne, szczególnie w ciąży.
 
hihi - ja mam to samo, tez mnie ta wiadomosc ucieszyla :D
chociaz nie ukrywam, ze bylabym bardziej happy gdybym mogla zostac z dzidzia dluzej na macierzynskim, zamiast tej kaski, no ale jak sie nie ma co sie lubi... :)
 
Priscilla to co w ustawie to musi kobieta dostać (w zależności - 1000 lub 2000zł). Mniej dostać niż to nie może. Ale są gminy, które teraz mogą zgodnie z prawem dawać pieniążki dla młodych mam. Wcześniej becikowe było praktykowane, ale nie do końca zgodnie z konstytucją.
 
reklama
Nie bede sie klocic, ale: "Nowela LPR daje ponadto samorządom możliwość przyznawania jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka - według możliwości gminy. Przeciwko tym zapisom protestowali posłowie PO i SLD. Mówili o rozdawnictwie pieniędzy i pogłębianiu podziału na Polskę A i Polskę B, bowiem bogate gminy będą mogły przyznawać wysokie "becikowe", a te najbiedniejsze nie przyznają nic. " Bez komentarza.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry