reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Becikowe pewnie odbierze się z Ośrodka Pomocy Społecznej po przedstawienu aktu urodzenia dziecka, a więc najpierw trzeba będzie odwiedzić usc właściewe wg. miejsca porodu.
 
reklama
A ja dzisiaj przeczytałam, ze o wypałtę becikowego musimy się starac w ciagu 3 miesięcy od dnia porodu, później się przedawni. Oczywiście tak jak mówi AsiaOO musimy najpierw zameldować dzidziolka i uczynić je obywatelem RP a później do MOPS i wypełnić wniosek.
 
No właśnie do MOPS-u czy do zakładu pracy, bo moja koleżanka-kadrowa mówi, że chyba zakłady pracy będą wypłacać becikowe. Zdurniałam już całkowicie.
 
A to nie jest tak, że do MOPSu po to dodatkowe 1000 zł dla tych co mają mniejsze dochody? Zastanawiam sie tylko.

A po to, które się każdemu należy to gdzie się zgłosić? Ech - same kłody pod nogi. Coś powiedzą i jak zwykle nie do końca, bez wyjaśnień... i lataj tu z brzuchem i sie dowiaduj.

A ile jest takich dziewczyn, że nie maja dostępu do sieci i wszystko albo na telefon, albo na piechotę. Grrr.
Chyba nie najlepszy humor mam dzisiaj.
 
Spoko, mamy jeszcze trochę czasu i myślę, że do naszych porodów to sprawa się wyjaśni. Muszę zapytać koleżanki z ośrodka pomocy społecznej, ale jakoś zawsze zapominam.
 
No cóż skoro od wrzesnia 2006 i tak wszystkie zasiłki i dodatki do nich będzie wypłacał MOPS, to raczej pracodawcy nie będą sie bawić w takie rzeczy.

AsiuOO a Ty pracujesz w UG to może dlatego kadrowa Ci powiedziła, ze będą wypłacać. Bo UM albo UG wypłaca te rzeczy poprzez podlegąa sobie jednostkę MOPS. Takie jest w pomorskim, no i chyba wszędzie.

Czasem to tak napiszą te regulacje prawne, że pożal się Boze, a ludzie jak to ludzie tak inerpretują jak im wygodnie:)

W odpowiednim czasie wszystko się wyjasni.
 
jeszcze do tego dochodzą kobitki takie jak ja, czyli bez zatrudnienia i w takim wypadku nie miałby kto wypłacić :)
 
Kobitki bez zatrudnienia to napewno dostaną z MOPS-u.
Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką z opieki i powiedziała mi, że mnie prawdopodobnie wypłaci pracodawca (tan kto wypłaca zasiłki rodzinne). Ustawa ukaże się dopiero 9 lutego i wtedy wszystko będzie wiadome. Acha, i nie jest to podobno tylko dla kobiet, które urodziły od stycznia 2006 roku tylko z działaniem trzy miesiące wstecz. No, ale zobaczymy jak poczytamy. Powiedziała, że jak załatwi tekst ustawy to mi go podrzuci wtedy coś więcej napiszę.
 
reklama
zobaczymy jak to sie wszystko potoczy miejmy nadzeje ze po naszej mysli !!!
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry