reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

becikowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

jaszczurka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2005
Postów
403
bodajrze od stycznia ma wejsc ze jak sie urodzi dzidzie to dostaje sie 500za urodzenie 1000becikowego i wiecie na ten temat cos wiecej? no i jakie warunki trzeba spelniac zeby dostac to becikowe ????
_________________
 
reklama

aska00

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Sierpień 2005
Postów
821
Z tego co wiem, to uchwalili 1.000 zł. dla najuboższych czyli dochód nie może przekroczyć 504 zł. brutto na osobę w rodzinie. Ja zrobiłam już pa pa becikowemu. Jak zwykle rząd myśli wybiurczo.
 

aska00

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Sierpień 2005
Postów
821
Będę szczera, nie wiem, ale moim zdaniem, Ty będziesz matką, pełnoletnią, bez dochodów, więc powinnaś dostać. Najlepiej zadzwonić do najbliższego ośrodka pomocy społecznej i dowiedzieć się już na przyszłość czy będzie Ci się należało becikowe i jakie dokumenty musisz zgromadzić.
A tak wogóle, to zaraz po porodzie, powinnaś podać ojca dziecka o alimenty. Po uzysakniu wyroku, jeżeli ojciec będzie płacić to masz zawsze jakąś kwotę na utrzymanie dziecka. Natomiast jeżeli nie będzie chciał płacić to podasz go do komornika i jeżeli kwota nie będzie zciągalna to znów ośrodek pomocy społecznej będzie pomocny w tej sprawie i wypłaci ci jakąś tam część alimentów, ale dokładnie nie wiem.
 

magduśka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2005
Postów
46
Ja bym się nie napalała, na razie becikowe jest tylko w sferze planów i politycznych rozgrywek, ostatnia znana mi wersja to zwiększenie zasiłku porodowego z 500 do 1000 zł, ale właśnie tylko dla tych poniżej 504 zł na osobę. Pewnie guzik z tego wyjdzie, z wszystkiego się wycofują, skoro już ich wybrano. Raczej nie liczę, że się załapię.
Przedłżenie macierzyńskiego to świetny pomysł, chociaż akurat moja umowa kończy się niedługo po 3-mies. macierzyńskim, więc korzystnie byłoby szybko wrócić i przekonać wszystkich, że nie trzeba mnie nikim zastępować.
pozdrawiam
magduśka
 
reklama

Rybcia_21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2005
Postów
5 293
Miasto
Bydgoszcz Nottingham
Ja jak na razie nie myśle o tym becikowym,bo sama nie wiem jak mam to obliczyć.Bo jeśli w tamtym roku pracowałam na 1/2 etatu a w tym roku zaczełam gdzieindziej pracować na 3/4 to też nie wiem jak mam to obliczyć.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry