reklama

becikowe

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2006' rozpoczęty przez jaszczurka, 6 Grudzień 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. jaszczurka

jaszczurka Fanka BB :)

bodajrze od stycznia ma wejsc ze jak sie urodzi dzidzie to dostaje sie 500za urodzenie 1000becikowego i wiecie na ten temat cos wiecej? no i jakie warunki trzeba spelniac zeby dostac to becikowe ????

2. kosmi

kosmi Fanka BB :)

dziewczyny pisały o tym sporo w temacie "Prawa kobiet w ciąży"

3. reklama
  4. jaszczurka

dzeki za informacje

5. aska00

aska00 Fanka BB :)

Z tego co wiem, to uchwalili 1.000 zł. dla najuboższych czyli dochód nie może przekroczyć 504 zł. brutto na osobę w rodzinie. Ja zrobiłam już pa pa becikowemu. Jak zwykle rząd myśli wybiurczo.

6. jaszczurka

7. aska00

aska00 Fanka BB :)

Będę szczera, nie wiem, ale moim zdaniem, Ty będziesz matką, pełnoletnią, bez dochodów, więc powinnaś dostać. Najlepiej zadzwonić do najbliższego ośrodka pomocy społecznej i dowiedzieć się już na przyszłość czy będzie Ci się należało becikowe i jakie dokumenty musisz zgromadzić.
    A tak wogóle, to zaraz po porodzie, powinnaś podać ojca dziecka o alimenty. Po uzysakniu wyroku, jeżeli ojciec będzie płacić to masz zawsze jakąś kwotę na utrzymanie dziecka. Natomiast jeżeli nie będzie chciał płacić to podasz go do komornika i jeżeli kwota nie będzie zciągalna to znów ośrodek pomocy społecznej będzie pomocny w tej sprawie i wypłaci ci jakąś tam część alimentów, ale dokładnie nie wiem.

8. Irlandia

Irlandia Mama Kwietniowa 2006

Ja też uż pożegnałam się z becikowym! A wolałabym dłuższy urlop macierzyński!!!

9. jaszczurka

10. reklama
  11. magduśka

magduśka Zaciekawiona BB

Ja bym się nie napalała, na razie becikowe jest tylko w sferze planów i politycznych rozgrywek, ostatnia znana mi wersja to zwiększenie zasiłku porodowego z 500 do 1000 zł, ale właśnie tylko dla tych poniżej 504 zł na osobę. Pewnie guzik z tego wyjdzie, z wszystkiego się wycofują, skoro już ich wybrano. Raczej nie liczę, że się załapię.
    Przedłżenie macierzyńskiego to świetny pomysł, chociaż akurat moja umowa kończy się niedługo po 3-mies. macierzyńskim, więc korzystnie byłoby szybko wrócić i przekonać wszystkich, że nie trzeba mnie nikim zastępować.
    pozdrawiam
    magduśka

12. Rybcia_21

Rybcia_21 Fanka BB :)

Ja jak na razie nie myśle o tym becikowym,bo sama nie wiem jak mam to obliczyć.Bo jeśli w tamtym roku pracowałam na 1/2 etatu a w tym roku zaczełam gdzieindziej pracować na 3/4 to też nie wiem jak mam to obliczyć.

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum