reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

jaszczurka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2005
Postów
403
bodajrze od stycznia ma wejsc ze jak sie urodzi dzidzie to dostaje sie 500za urodzenie 1000becikowego i wiecie na ten temat cos wiecej? no i jakie warunki trzeba spelniac zeby dostac to becikowe ????
_________________
 
reklama
Z tego co wiem, to uchwalili 1.000 zł. dla najuboższych czyli dochód nie może przekroczyć 504 zł. brutto na osobę w rodzinie. Ja zrobiłam już pa pa becikowemu. Jak zwykle rząd myśli wybiurczo.
 
Będę szczera, nie wiem, ale moim zdaniem, Ty będziesz matką, pełnoletnią, bez dochodów, więc powinnaś dostać. Najlepiej zadzwonić do najbliższego ośrodka pomocy społecznej i dowiedzieć się już na przyszłość czy będzie Ci się należało becikowe i jakie dokumenty musisz zgromadzić.
A tak wogóle, to zaraz po porodzie, powinnaś podać ojca dziecka o alimenty. Po uzysakniu wyroku, jeżeli ojciec będzie płacić to masz zawsze jakąś kwotę na utrzymanie dziecka. Natomiast jeżeli nie będzie chciał płacić to podasz go do komornika i jeżeli kwota nie będzie zciągalna to znów ośrodek pomocy społecznej będzie pomocny w tej sprawie i wypłaci ci jakąś tam część alimentów, ale dokładnie nie wiem.
 
Ja bym się nie napalała, na razie becikowe jest tylko w sferze planów i politycznych rozgrywek, ostatnia znana mi wersja to zwiększenie zasiłku porodowego z 500 do 1000 zł, ale właśnie tylko dla tych poniżej 504 zł na osobę. Pewnie guzik z tego wyjdzie, z wszystkiego się wycofują, skoro już ich wybrano. Raczej nie liczę, że się załapię.
Przedłżenie macierzyńskiego to świetny pomysł, chociaż akurat moja umowa kończy się niedługo po 3-mies. macierzyńskim, więc korzystnie byłoby szybko wrócić i przekonać wszystkich, że nie trzeba mnie nikim zastępować.
pozdrawiam
magduśka
 
reklama
Ja jak na razie nie myśle o tym becikowym,bo sama nie wiem jak mam to obliczyć.Bo jeśli w tamtym roku pracowałam na 1/2 etatu a w tym roku zaczełam gdzieindziej pracować na 3/4 to też nie wiem jak mam to obliczyć.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry