reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
"Wejście w życie obydwu nowelizacji oznacza, że najuboższe matki dostaną nawet 2 tysiące zł. A kwota ta może jeszcze wzrosnąć, bo nowela wniesiona przez LPR, a podpisana w środę przez prezydenta, umożliwia gminom przyznawanie własnego becikowego w dowolnej wysokości."
 
reklama
no wlasnie - nawet 2 tysiace. a gdzie tu mowa o sumie minimalnej?? kazda gmina moze ustanowic wlasna wysokosc becikowego. zreszta niewazne - czas pokaze jak bedzie... miejmy nadzieje, ze tak wlasnie jak piszesz.
 
ten 1tys jest sumą minimalną, jeśli zaliczasz się do najbiedniejszych mamuś to 2tys i jak sama zacytowałaś "ponadto" gmina może przyznać Ci becikowe... czyli to co w ustawie to Ci się należy, a extra może być od gminy... ciekawe jak to będzie z wypłacaniem tego itd.
 
kosmi
wiesz co, mnie tez to ciekawi jak to z tym becikowym bedze podejzewam ze nie bedze to po naszej mysli :( choc bardzo bymsmy wszystkie chciay zeby było !!!
pozdrawiam !!!
 
Jest dokladnie, tak jak pisze Kosmi i tu - przynajmniej w najblizszym czasie - nic sie nie zmieni.
1 000 nalezy sie kazdemu, dodatkowy 1 000 tym o niskich dochodach - i obydwa te swiadczenia zagwarantowane mamy na mocy podpisanych ustaw (obowiazuja od 1 stycznia 2006).
Dodatkowe "becikowe" moze byc jeszcze przyznane przez gminy - wysokosc i kryteria jego przyznawania leza juz tylko i wylacznie w gestii wladz gminy. To swiadczenie jednak moze byc bardzo rozne dla kazdej z nas, w zaleznosci od decyzji gminy, w ktorej jest zameldowana matka dziecka.
Jaszczurka - nic sie martw - 2 tys. Ci sie naleza (z tego, co pamietam nie pracujesz) i tego Ci juz nikt nie zabierze.
 
ewcik gdyby to do ciebie zależało to była bym szczęśliwa,no ale niestety :mad: :mad: nie zależy to od nas wiec musiemy troszek poczekać i sie okaze!!!
mam nadzeje zr nie bedze tka zle
Pozdrawiam cieplutko!!
 
Aska00, na spłatę długów? Chciałoby się to przepuścić, ale chyba nie da rady ;)
Poza tym nie wiadomo kiedy się te pieniążki dostanie. Tak więc wszystko zależy od czasu w jakim one przybędą :)
 
właśnie kiedy te pieniążki dostaniemy do ręki ??? ja chyba się zaporzycze u babci na tysiąc zł i kupie cyfrówke, a później z becikowego oddam. Wszystkie inne poważniejsze wydatki mam zaplanowane...
 
reklama
No ładnie, to jest becikowe czy bólowe? Ładnie szalejecie!:)
Mój Michał już podpisał umowę z Małym o pożyczkę z becikowego na nowe opony do auta. A ja??????
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry