reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Pelny tekst nowej ustawy jest juz dostepny w Internecie na stronach sejmowych:
http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html

Zostala ona juz rowniez opublikowana w Dzienniku Ustaw ( Dz. U. 2006 nr 12 poz. 67)

W bazie sejmowej jest tez caly dlugi tekst ustawy o swiadczeniach rodzinnych z 2003.

Aska00 - jak bedziesz miala chwile to rzuc na to okiem - ja sie na tym nie znam.

Wg mnie - wniosek nalezy zlozyc w urzedzie miasta lub gminy, swiadczenie wyplaci ktoras z instytucji podlegajacych pod wladze lokalne, genaralnie chyba ta sama instytucja, ktora wyplaca wszystkie inne swiadczenia rodzinne.
 
Właśnie rozmawiałam z koleżanką z opieki i powiedziała mi, że prawdopodobnie to MOPS będzie wypłacał a nie zakład pracy. No cóż, z treści wynika, że rzeczywiście mamy tylko 3 miesiące na upomnienie się o kaskę bo inaczej przepada.
DZIEWCZYNY PILNUJCIE TERMINU PO PORODZIE.
 
i w MOPSie będzie też wypłacany ten, który się należy wszystkim?
A jeśli tak, to mam sie udać do tego, który jest przy miejscu zameldowania?
 
dziewczyny, czy któraś z was składała już wniosek ??? czy potrzebny jest do niego PESEL? i gdzie wkońcu się go składa? :)
 
Ja juz mam za soba becikowe. Maz zlozyl wniosek w MOPS-ie potrzebny byl odpis aktu urodzenia nasze dowody, na miejscu maz wszystko wypelnil i po tygodniu przyszly pieniazki, bez problemu i kolejek.
 
a my jutro odbieramy becikowe,u nas tez sklada sie wniosek w MOPSie,pesel niepotrzebny.tylko odpis aktu urodzenia i dowody malzonkow.
 
to dziwne - u nas ponoc nie :) trzeba sie wkoncu wybrac po te pieniadze ...
 
reklama
No a tatusiek Michu dzisiaj złożył wniosek i za 14 dni mamy się stwic po pinki.

U nas tez nie potrzebny byl PESEL Mateuszka. Dopiero sie nadaje nr PESEL, bo tydzien temu dopiero zameldowaliśmy.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry