reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
u mnie chcieli akt ruodzenia, dowody obojga rodzicow i zaswiadczenie, ze maz nie staral sie o becikowe w jego miejscu zameldowania
 
reklama
Priscilla teraz to dałaś mi do myslenia z tym zaświadczeniem męża.Mój Maciek też nie jest zameldowany w Bydgoszczy tak jak ja tylko w Szklarskiej Porębie.Ciekawe co zrobie jak będą chcieli takie zaświadczenie.Buuuuuu
 
Zaświadczenie pisze się odręcznie ("odręcznie napisane zaświadczenie potwierdzające, że żaden z rodziców nie pobrał zapomogi w innym miejscu")
 
Nie wiem Żuczku skad to wzielas, ale u nas cos takiego by nie przeszlo. Musialo byc oryginalne zaswiadczenie z pieczatka MOPSu. A zeby je uzyskac trzeba bylo przedstawic dowod osobisty (i tu tez musial byc oryginal, nie bylo mowy o xerokopi). Cale szczescie, ze tesciowie mieszkaja w Kielcach, wiec wyslalismy im dowod meza a oni zalatwili nam to zaswiadczenie.
Chyba co urzad, to inne maja wymagania :)
 
u mnie trzeba było i oświadczenie ojca, że się nie ubiegał i nie ubiega, i zaświadczenie z miejsca zameldowania ewentualnie podanie by takie zaświadczenie wydano mojemu mopsowi ale jak powiedziałam kobiecie u której to załatwia łam co o niej myśle to bez tego ostatniego się obyło... 3razy tam jeździłam, żeby to załatwić i to z jej winy!!
 
Priscilla te informacje znalazłam na stronie Gdańska.
Prawda jest taka, że w tych urzędach sami nie wiedzą czego chcą. Jedni chcą jakiś zaświadczeń inni tylko ksero dowodu. Jakaś paranoja!! Jeszcze nie byłam po becikowe i obawiam się, że na miejscu wyjdzie coś o czym nie zostałam poinformowana... Zobaczymy...
 
dziweczyny jest jeden kraj a co inne miasto to inny obyczaj.Byłam dziś załatwić akt urodzenia.I przy okazji złożyć wniosek o becikowe,i co sie okazało u mnie w mieście wniosek się składa w użędzie miasta a nie w mops-ie.I jutro jeszcze raz musze jechać załatwić becikowe.Buuu
 
dzwczynyn przyznali mi oba becikowe HURA
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
 
reklama
okazalo sie ze w gdansku chca pesel dziecka do przyznania becikowego ...
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry