reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta dodatnia (?) i niski progesteron

Madame83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2021
Postów
681
Hej dziewczyny, dziś 25 dc i z powodu cieni na testach zrobiłam betę i progesteron. Miało mi to badanie coś wyjaśnić a jeszcze bardziej nic nie wiem... Beta jakby dodatnia? Czy jednak nie? Na pewno malutka. I do tego ten progesteron, czy jest szansa, aby wzrósł? Bo na moje oko ten prog jest okresowy. Miałyście z czymś takim do czynienia?

Cykle w ostatnim roku 21-28 dni z przewagą 26. Ostatnie dwa cykle 23. Nic nie rozumiem... Nie mam nadziei, że coś z tego będzie, ale szczerze mówiąc spodziewałam się wyniku <1 i większego progesteronu. Ktoś coś?
 

Załączniki

  • Screenshot_20211216_190649.jpg
    Screenshot_20211216_190649.jpg
    48,6 KB · Wyświetleń: 394
reklama
Beta wskazuję na ciążę, ale progesteron jest niski.
Ja bym nie czekała 48 godzin tylko powtórzyła jutro i bete i proga. Jeśli beta urośnie to należy szybko zadziałać z progesteronem
Tak zrobię, powtórzę badania jutro. Ale mam wrażenie, że ta beta już spadkowa, wczoraj po południu miałam taki dosyć wyraźny cień (ale ciągle cień) na teście a dziś jakby słabsze. Dodam jeszcze, że dziś 10/11 dpo.
 
Trzymam kciuki żeby jednak nie spadała.
Natomiast nie masz na to niestety wpływu.
Tak się czasem dzieje.
Tak zrobię, powtórzę badania jutro. Ale mam wrażenie, że ta beta już spadkowa, wczoraj po południu miałam taki dosyć wyraźny cień (ale ciągle cień) na teście a dziś jakby słabsze. Dodam jeszcze, że dziś 10/11 dpo.
 
Trzymam kciuki żeby jednak nie spadała.
Natomiast nie masz na to niestety wpływu.
Tak się czasem dzieje.
Tak, przypuszczam, że w przedostatnim cyklu miałam to samo, bo cienie, w 23dc już cień mógł podchodzić po kreskę i w 24 dc okres. Faktycznie chyba słusznym jest, żeby nie robić testów przed okresem. Nie chcę na siłę ciągnąć tego progesteronu, jeśli będzie nadal tak krytycznie niski, zwłaszcza, że jestem jeszcze przed terminem miesiączki. Zobaczę jutro. Niby są wahania dobowe do 50% nawet, ale to nadal jest poniżej normy.
 
Myślę, że wszystko zależy od jutrzejszej bety.
Jak będzie w normie rosła to ja bym skonsultowala z lekarzem suplementacje proga.
Moze się jeszcze naturalny też rozkręci[emoji1696]
Tak, przypuszczam, że w przedostatnim cyklu miałam to samo, bo cienie, w 23dc już cień mógł podchodzić po kreskę i w 24 dc okres. Faktycznie chyba słusznym jest, żeby nie robić testów przed okresem. Nie chcę na siłę ciągnąć tego progesteronu, jeśli będzie nadal tak krytycznie niski, zwłaszcza, że jestem jeszcze przed terminem miesiączki. Zobaczę jutro. Niby są wahania dobowe do 50% nawet, ale to nadal jest poniżej normy.
 
Nie takie cuda tu widziałam.
Nie dam Ci wiadra złudnej nadziei, ale jedno wiem na pewno. Do jutra nikt nic nie powie mądrego bo wydarzyć się może absolutnie wszystko.
Pozostaje cierpliwość i dobre myśli [emoji1696]
Powtórzę jutro iba badania, żeby wiedzieć przed weekendem w którą stronę to idzie, a potem zobaczymy.

Myślisz, że jest w ogóle taka opcja?
 
reklama
Nie takie cuda tu widziałam.
Nie dam Ci wiadra złudnej nadziei, ale jedno wiem na pewno. Do jutra nikt nic nie powie mądrego bo wydarzyć się może absolutnie wszystko.
Pozostaje cierpliwość i dobre myśli [emoji1696]
Jestem tego świadoma i nie mam jakichś specjalnych oczekiwań. Bardziej wzrost progesteronu traktowałabym w kategorii cudu😉 dziękuję 🌸
 
Do góry