reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta Hcg 5dpo

Marszala

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Styczeń 2023
Postów
30
Dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy
13 grudnia straciłam ciąże w 8 tygodniu
12 stycznia pierwsza miesiączka po poronieniu , równo w 14 dniu cyklu owulacja ( byłam na wizycie u gina potwierdził pęcherzyk grafa 29mm gotowy do pęknięcia ) Cykle mam 28 dniowe
Przytulanko było 4 dni przed i 3 dni po owulacji ponieważ chcieliśmy zaczekać chwile przed kolejna ciąża .
Dziś 19dc , objawy jak w poprzedniej ciąży ( mdłości czułość na wszelkie zapachy ból w podbrzuszu wzdęcia i parcie na pęcherz )w ktorej testy pozytywne były już 5 dni przed miesiączka , test strumieniowy z cieniem kreski a beta z dziś z krwi to 3,69
Czy to możliwe zeby tak szybko zaczęła sie wytwarzać ? Zazwyczaj gdy ciąży nie było wynik był mniejszy niż 0,1 ….
Bede wdzięczna za opinie z Waszych doświadczeń
P.s. Mam nadzieje ze wszystko w miarę logicznie opisałam bo trzęsę się wewnętrznie jak galareta 😅
 
reklama
Nie …. To jest naprawdę trudny temat … marze o dziecku ale poprzednia strata mnie mocno nadużyła ze tak powiem emocjonalnie i strasznie się boje ze to za szybko, ze będzie za dużo stresu i znów ja stracę … wolałabym poczekać jeszcze ze trzy miesiące kiedy nie bede brać leków .

No to póki co nie jesteś więc nie nakręcaj się bo tylko robisz sobie krzywdę. Powtórz bete za 2 dni i wtedy myśl co dalej
 
reklama
No wybacz , ale jestem 5 dni po owulacji . Zapewne nie badalas w tym czasie swojej bety . Po za tym powiem Wam ze pierwszy raz zadałam pytanie na tego typu forum i serio jest mi szczerze przykro ile tu złośliwości . Odpowiadacie na pytania których nie zadałam … w mega niefajny sposób …

Jesli faktycznie jestes 5 dni po owulacji (czego nie mozesz byc pewna, bo z tego, co piszesz, ginekolog widzial pecherzyk gotowy do pekniecia, a nie pecherzyk juz po owulacji) to niemozliwe, zeby test wyszedl pozytywny. Zagniezdzenie nastepuje 6-12 dni po zaplemnieniu komorki jajowej, ale tego momentu nikt nie jest w stanie wychwycic, nawet lekarz. Od zagniezdzenia dopiero po 2 dobach beta jest na tyle wysoka, zeby cokolwiek ja wykrylo.
Jeszcze dodam, ze mocz produkuje sie z krwi, wiec niemozliwe, zeby test z moczu wyszedl pozytywny, a z krwi negatyw (bo beta ponizej 5 jest negatywna, laboratoria maja po prostu taki margines bledu). Najpierw beta krazy we krwi, a dopiero pozniej trafia do moczu.
Pamietaj tez, ze nie kazdy cykl jest taki sam. Jestes po ciazy. Teraz twoje cykle i objawy z nimi zwiazane moga byc zupelnie inne. Teraz mozesz miec objawy charakterystyczne dla drugiej fazy cyklu i pms'u, a kiedys tego moglo nie byc.
 
Jesli faktycznie jestes 5 dni po owulacji (czego nie mozesz byc pewna, bo z tego, co piszesz, ginekolog widzial pecherzyk gotowy do pekniecia, a nie pecherzyk juz po owulacji) to niemozliwe, zeby test wyszedl pozytywny. Zagniezdzenie nastepuje 6-12 dni po zaplemnieniu komorki jajowej, ale tego momentu nikt nie jest w stanie wychwycic, nawet lekarz. Od zagniezdzenia dopiero po 2 dobach beta jest na tyle wysoka, zeby cokolwiek ja wykrylo.
Jeszcze dodam, ze mocz produkuje sie z krwi, wiec niemozliwe, zeby test z moczu wyszedl pozytywny, a z krwi negatyw (bo beta ponizej 5 jest negatywna, laboratoria maja po prostu taki margines bledu). Najpierw beta krazy we krwi, a dopiero pozniej trafia do moczu.
Pamietaj tez, ze nie kazdy cykl jest taki sam. Jestes po ciazy. Teraz twoje cykle i objawy z nimi zwiazane moga byc zupelnie inne. Teraz mozesz miec objawy charakterystyczne dla drugiej fazy cyklu i pms'u, a kiedys tego moglo nie byc.
W zeszłej ciąży 8dpo miałam betę 50 wiec każdy organizm jest inny … pomimo pęcherzyka lekarz tez zauważył płyn w zatoce douglasa dlatego pomyślałam o podwójnej bo po poronieniu się zdarza , myślałam ze może ktoś miał podobna historie , powtórzę betę za dwa dni . Po prostu się stresuje …
 
W zeszłej ciąży 8dpo miałam betę 50 wiec każdy organizm jest inny … pomimo pęcherzyka lekarz tez zauważył płyn w zatoce douglasa dlatego pomyślałam o podwójnej bo po poronieniu się zdarza , myślałam ze może ktoś miał podobna historie , powtórzę betę za dwa dni . Po prostu się stresuje …

8 dpo to tak, bo tak, jak pisalam, zagniezdzenie 6-12 dni po zaplodnieniu plus 2 dni na wytworzenie bety. Te wszystkie procesy trwaja. Komorka jajowa jest malutka, macica wzgledem niej ogromna. Zanim ona dotrze do jamy macicy z jajowodu to troche czasu uplywa. Nic sie nagle nie teleportuje. Powtorz bete za kilka dni, a najlepiej w dniu spodziewanej miesiaczki to pewnie cie uspokoi.
 
W 14 dniu gin powiedział ze jest pęcherzyk graffa 29 mm który lada moment pęknie oraz płyn w zatoce douglasa
czyli przypuszczenia kiedy mogła być, ale nie jesteś w stanie stwierdzić kiedy doszło do pęknięcia. Więc nie możesz określić ile dni po owulacji jesteś. Przepracuj stratę, kolejna ciąża tylko może pogłębić depresję, będzie strach o ciążę i tak w kółko.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry