reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG

Na USG w tym momencie nie będzie zupełnie nic ;) Dlatego jedyne co pozostaje to kontrolować przyrost. U mnie CP wykrył lekarz dopiero w 8 tygodniu przy becie 1500. Falowała jak szalona, raz przyrost żaden a raz 200%.
A u mnie przy 200 a jak było mniej to nie grało mu coś przy jajniku ;)
 
reklama
Myślicie, że to dobre rozwiązanie?


Ciezko określić. Ja bym wolala, aby mnie obejrzał lekarz. Nawet chyba wolalabym na izbe jechać aby obejrzyli. Nie zobacza nic to ok, ale co jeśli to mialaby być cp. Wtedy jest to niebezpieczne. Ale jeśli wyjeżdżasz no to opcji wiele nie masz
 
Ciezko określić. Ja bym wolala, aby mnie obejrzał lekarz. Nawet chyba wolalabym na izbe jechać aby obejrzyli. Nie zobacza nic to ok, ale co jeśli to mialaby być cp. Wtedy jest to niebezpieczne. Ale jeśli wyjeżdżasz no to opcji wiele nie masz
Roxi, trochę jesteś przeczulona. Nie strasz dziewczyny. Przy takiej wysokości bety na IP tylko zajmie czas i kolejkę, wysiedzi się i nic jej nie zrobią. Nie doszukuj się wszędzie cp. Bo potem wpędzacie się same w schizy i potem jest nerwówka jak w innym temacie.

@paula__ Twoje zdrowie, Twój wybór. Warto byłoby jednak badac betę, zeby wiedziec czy rośbie dalej czy zaczyna maleć. Jak zbadasz dopiero za tydzień, to nie będziesz wiedziec czg urosla i zmalała, czy rosnie cały czas, a na USG raczej nie będzie nic widać.
Tam gdzie jedziesz nie ma zadnego labu, do ktorego mogłabyś podejść ze 2x zbadac?
 
Roxi, trochę jesteś przeczulona. Nie strasz dziewczyny. Przy takiej wysokości bety na IP tylko zajmie czas i kolejkę, wysiedzi się i nic jej nie zrobią. Nie doszukuj się wszędzie cp. Bo potem wpędzacie się same w schizy i potem jest nerwówka jak w innym temacie.

@paula__ Twoje zdrowie, Twój wybór. Warto byłoby jednak badac betę, zeby wiedziec czy rośbie dalej czy zaczyna maleć. Jak zbadasz dopiero za tydzień, to nie będziesz wiedziec czg urosla i zmalała, czy rosnie cały czas, a na USG raczej nie będzie nic widać.
Tam gdzie jedziesz nie ma zadnego labu, do ktorego mogłabyś podejść ze 2x zbadac?


Nie jestem przeczulona. 😶 nigdy nie miałam cp, ale osobiście znam kilka przypadków gdzie sie dobrze to nie skończyło. Jestem zdania, ze lepiej raz sprawdzić za dużo niż za mało. I to nie straszenie a uświadamianie komuś kto dopiero wchodzi na drogę starań i sam jest w kropce co ma zrobić. A zrobi dziewczyna co uzna za słuszne. I mylisz sie jeśliby pokazała swoje marne przyrosty i powiedziała, ze odczuwa bóle to by dla spokoju zrobili jej usg, gdyby coś było nie tak zostawili by ją a jak nie to do domu. Nie wiem u mnie jakoś godzinami się nie czeka.. maks 20 minut. Przy fruwającej becie moze byc cp ale nie musi. Lekarzem nie jestem, ale gdyby beta zaczęła spadać to by mozna bylo odejść od różnych podejrzen.
 
Żadnych bóli nie mam, ani krwawień czy plamień. Rozmawiałam też z położną, powiedziała, żeby narazie nie badać już bety i czekać na rozwój wydarzeń i ewentualnie w przypadku silnych bóli i krwawień dopiero do szpitala. Jak nic się nie wydarzy, to poprostu do ginekologa na USG w 6 tygodniu.
 
Roxi, trochę jesteś przeczulona. Nie strasz dziewczyny. Przy takiej wysokości bety na IP tylko zajmie czas i kolejkę, wysiedzi się i nic jej nie zrobią. Nie doszukuj się wszędzie cp. Bo potem wpędzacie się same w schizy i potem jest nerwówka jak w innym temacie.

@paula__ Twoje zdrowie, Twój wybór. Warto byłoby jednak badac betę, zeby wiedziec czy rośbie dalej czy zaczyna maleć. Jak zbadasz dopiero za tydzień, to nie będziesz wiedziec czg urosla i zmalała, czy rosnie cały czas, a na USG raczej nie będzie nic widać.
Tam gdzie jedziesz nie ma zadnego labu, do ktorego mogłabyś podejść ze 2x zbadac?
A czy jak zacznie rosnąć, to jest szansa jeszcze na utrzymanie ciąży?
 
A czy jak zacznie rosnąć, to jest szansa jeszcze na utrzymanie ciąży?


Musiałaby zacząć przyrastać w normach. Z mojego doświadczenia nie liczyłabym na nagły cud, bede szczera. Przykro mi. Ale różne rzeczy się zdarzaja. Tylko beta zweryfikuje to. Robiłaś proga ?
 
reklama
Do góry