reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezsenność 8-miesiesięcznego niemowlaka

mam ogromny problem, a że wszelkie metody zawiodły, piszę tutaj.
moja 8-miesięczna córcia nie chce spać. pomijam nocne dwa karmienia, bo to jest najmniejszy problem.
codziennie, już ładnych kilka miesięcy budzi się o 4.30-5, zje lub dostanie pić i rozpoczyna swój dzień. Ma tak od urodzenia z tym, że jak ją wcześniej brałam nad ranem do nas do łóżka to zasypiała po karmieniu i spała do 8. a teraz spać nie chce.


Mam podobny problem tylko, że moja córeczka ma 5,5 miesiąca... od jakiś 2 tygodni budzi się o 5 i już nie zasypia. Wczęsniej budziła się o 4 ale wtedy brałam ją do łóżka i spałyśmy dalej do 7-8. w nocy karmię ją tylko raz. W dzień w sumie może śpi do 2,5 - 3 godzin. Na noc zasypia o 20, bez większych problemów. Zastanawia mnie czy to jej wczesne wstawanie nie jest spowodowane tym że w pokoju jest strasznie jasno i duszno (Maja ma mały pokoik wschodni - niestety). Chyba czas zainwestować w rolety i sprawdzić czy to przez to...
 
reklama
Hej, Cieżarówka :)
Wczesne pobudki mają wiele przyczyn, z których główne to dyskomfort i głód.
Inwestycja w rolety to niezły pomysł zwłaszcza teraz, kiedy na zewnątrz robi sie jasno juz o 3.30 (zgadnij, skąd o tym wiem :/ ) a duże natężenie światła moze zaburzać sen.

Ponadto przyjrzałabym się temu, co twoje dziecko robi w dzień. Może ma za dużo wrażeń (wówczas po wstaniu dziecko jest mardne, jakby niewyspane), a może przeciwnie, potrzebuje więcej aktywności (dziecko budzi się wesołe jak szczygiełek i gotowe do nowego dnia).
W tym wieku sen moze zaburzać również ząbkowanie.

Tak więc musisz się zabawić w eliminację potencjalnych czynników zaburzających sen. :cool:
 
witajcie i znowu tutaj piszę z tym że Maja własnie kończy 8 miesięcy i znowu pojawił się problem ze snem. Od jakiegoś tygodnia mam pobudki co 2 godziny w nocy Maja budzi się jakby wyspana gaworzy itp. daję jej coś do picia cieplejszego zasypia znowu, i tak co 2 godziny ;/ ok 3 - 4 dostaje mleko i śpi do 7. już mam dość :) a w dzień wcale nie jest lepiej od kilku dni nie chce zasnąć na popołudniową drzemkę i od godziny 14 do 19 30 jest cały czas aktywna. Trochę chyba za wcześnie żeby rezygnowała z jednej drzemki? A już tak ładnie spała w nocy tylko jedna pobudka a teraz conajmniej 3 ;/ i nie wiem czy to przez głód bo w dzień zaczęła mniej jeść czy może za dużo aktywności albo za mało już nie mam pomysłów przez co;/ ząbki teraz nie idą bo przestała się ślinić i nic nie widać na dziąsłach. ehhh
 
Do góry