reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biopsja macicy

Ada0701

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Maj 2020
Postów
549
Hej ☺️
Od kilku lat zmagam się z nieplodnoscia, ostatnio.
Lekarz ginekolog podczas usg powiedział, że widzi w macicy zmiany które mogą wpływać na przebieg ciąży, tzn, że ciąża może przestać się rozwijać na bardzo wczesnym etapie, ponieważ może przez te zmiany nie dostarczać zarodkowi tych składników odżywczych i roznnych innych, które są potrzebne, zaznaczył też ze zmiany te mogły być związane z tym ze byłam przed miesiączka.
Niemiej jednak zalecił biopsje macicy, która może mi zrobić na miejscu w gabinecie u siebie przy znieczuleniu miejscowym (w szyjkę macicy) po czym przez szyjkę wprowadzi sprzęt którym pobierze endometrium.
Moje pytanie brzmi, czy to jest bezpieczne, w sensie czy wprowadzenie sprzętu nie wypłynie na szyjkę macicy a może jest inny sposób na pobranie, nie przez szyjkę, lub może są jakieś leki które mogą ją zmiękczyć ? Czy to jest ok, że zaproponował zrobienie tego w gabinecie a nie w szpitalu, czy jest to bolesne oraz jak czułyście się po? ☺️
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, ja co prawda nie miałam biopsji ale miałam hsg w gabinecie u mojego lekarza, wpuszczanie kontrastu za pomocą balonika-cewnika do macicy jajowodow itd. Miałam tez 2 zabiegi łyżeczkowania (usuwanie obumarłej ciąży), dodatkowo tez miałam histeroskopię wadliwej macicy pod ogólna narkoza... te 4 zabiegi nie wpłynęły na stan mojej szyjki w ciąży. Do samego końca trzymała, synek urodzony w 40+4 tc cesarskim cięciem :) tak wiec nie martw się, ja na Twoim miejscu przed zabiegiem wzięłabym coś przeciwbólowego profilaktycznie.
Dziękuję bardzo za odpowiedź ☺️
Hej, ja co prawda nie miałam biopsji ale miałam hsg w gabinecie u mojego lekarza, wpuszczanie kontrastu za pomocą balonika-cewnika do macicy jajowodow itd. Miałam tez 2 zabiegi łyżeczkowania (usuwanie obumarłej ciąży), dodatkowo tez miałam histeroskopię wadliwej macicy pod ogólna narkoza... te 4 zabiegi nie wpłynęły na stan mojej szyjki w ciąży. Do samego końca trzymała, synek urodzony w 40+4 tc cesarskim cięciem :) tak wiec nie martw się, ja na Twoim miejscu przed zabiegiem wzięłabym coś przeciwbólowego profilaktycznie.
 
Hej, ja co prawda nie miałam biopsji ale miałam hsg w gabinecie u mojego lekarza, wpuszczanie kontrastu za pomocą balonika-cewnika do macicy jajowodow itd. Miałam tez 2 zabiegi łyżeczkowania (usuwanie obumarłej ciąży), dodatkowo tez miałam histeroskopię wadliwej macicy pod ogólna narkoza... te 4 zabiegi nie wpłynęły na stan mojej szyjki w ciąży. Do samego końca trzymała, synek urodzony w 40+4 tc cesarskim cięciem :) tak wiec nie martw się, ja na Twoim miejscu przed zabiegiem wzięłabym coś przeciwbólowego profilaktycznie.
Dziękuję bardzo za odpowiedź ☺️
 
Rozwiązanie
Do góry