reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

Badanie prenatalne miałam w 13 TC, w 14 wyniki nifty, więc amnio i tak nie mogłam jeszcze zrobić, czas nie miał tu znaczenia, bo zanim mogłam zrobić amniopunkcję, dostałam już wyniki.

Z resztą u mnie USG miało markery na zd, a pappa była idealna, więc ryzyko wraz z krwią były 1:1300, a bez krwi 1:67. Amnio mi nie przysługiwało w tej sytuacji.
Nie o to pytam. Dla mnie zły wynik USG jest bezsprzeczny do dalszej diagnostyki... Ja bym chciała zrobić genetyczny jeszcze przed prenatalnymi
 
reklama
u mnie były nieprawidłowości na usg, nie dane było mi zrobić amnio (w sumie nie wiem czy bym się zdecydowała), dlatego zrobiłam nifty pro - nawet ze względu na ubezpieczenie wyniku, wyszło niskie ryzyko. Na dzień 31 maja było wszytsko ok, łącznie z osobnym echem serca. Mimo bardzo, bardzo dużych obaw mam nadzieje ze wynik nifty pro jest u Nas rzetelny..
Jeśli jesteś po połówkowym to byłabym spokojna - wtedy już zazwyczaj widać jeśli coś jest nie tak.
 
Przepraszam, że powiem w taki sposób. Wszystko zależne jest od tego co chcemy zrobić dalej. Jeśli tylko kolejno potwierdzac wady, jesli takie wyjda.. żeby ustalić plan działania po porodzie to ja wszystko rozumiem. Ale jeśli chodzi o terminacje ciąży to czas gra główną rolę. Wszystko zależy od naszego myślenia.

Ja już na starcie w kolejnej ciąży zrobię nifty, niezależnie od badania USG. @kasiaa91 proszę powiedz mi czy jest jakieś lepsze badanie na start ? Bez podejrzeń.. biopsja kosmowki jest już inwazyjna.. masz takie samo podejście więc proszę o wiedzę.
Ja robię NIPT w 10 tygodniu i z gotowym wynikiem idę na prenatalne. Jeśli w którymkolwiek badaniu pokazało się ryzyko - zrobiłabym biopsje kosmówki.
Natomiast nie ma lepszego badania przesiewowegk niż NIPTY. W pierwszej ciąży robiłam nifty pro, w kolejnej chyba zrobię panoramę ponieważ wykrywa również triplodię.
 
Z resztą u mnie USG miało markery na zd, a pappa była idealna, więc ryzyko wraz z krwią były 1:1300, a bez krwi 1:67. Amnio mi nie przysługiwało w tej sytuacji.
nie pamietam z Twoich wypowiedzi czy mieszkasz w Polsce czy nie ale w Polsce sam obraz usg może jak najbardziej być wskazaniem do amnio. I to nie tylko obraz który wskaże nam na ryzyko wad przy badaniu w 13 tygodniu, każda wada w obrazie usg upoważnia lekarza do skierowania na nadanie inwazyjne.
 
nie pamietam z Twoich wypowiedzi czy mieszkasz w Polsce czy nie ale w Polsce sam obraz usg może jak najbardziej być wskazaniem do amnio. I to nie tylko obraz który wskaże nam na ryzyko wad przy badaniu w 13 tygodniu, każda wada w obrazie usg upoważnia lekarza do skierowania na nadanie inwazyjne.
W Polsce, dobrze wiedzieć. Teraz to już i tak nie ma znaczenia w sumie.
 
Badanie prenatalne miałam w 13 TC, w 14 wyniki nifty, więc amnio i tak nie mogłam jeszcze zrobić, czas nie miał tu znaczenia, bo zanim mogłam zrobić amniopunkcję, dostałam już wyniki.

Z resztą u mnie USG miało markery na zd, a pappa była idealna, więc ryzyko wraz z krwią były 1:1300, a bez krwi 1:67. Amnio mi nie przysługiwało w tej sytuacji.
A nie odwrotnie? Bo to raczej krew wynik zmienia
 
Przepraszam, że powiem w taki sposób. Wszystko zależne jest od tego co chcemy zrobić dalej. Jeśli tylko kolejno potwierdzac wady, jesli takie wyjda.. żeby ustalić plan działania po porodzie to ja wszystko rozumiem. Ale jeśli chodzi o terminacje ciąży to czas gra główną rolę. Wszystko zależy od naszego myślenia.

Ja już na starcie w kolejnej ciąży zrobię nifty, niezależnie od badania USG. @kasiaa91 proszę powiedz mi czy jest jakieś lepsze badanie na start ? Bez podejrzeń.. biopsja kosmowki jest już inwazyjna.. masz takie samo podejście więc proszę o wiedzę.
Biopsję kosmowki robi się wcześnie a jeśli jest starsza ciąża to aminopunkcja
 
reklama
Bo na przyklad nie można jej zrobić w 12 tygodniu ? Nt podwyższone nie jest chyba jakaś wielka nieprawidłowością siostra narzeczonego miała 2.9 i wszystko ok taka natura
Jeśli na usg wychodzi wszystko dobrze poza nt i wynik sanco wyjdzie dobrze też radzicie zrobić ? Ja np robię sanco żeby spokojniej czekać do aminopunkcji a jak wyszło by źle zrobiłabym biopsję kosmówki ponieważ nie mam warunków absolutnie żadnych do tego żeby chore dziecko wychowywać :( nie jestem wyrodną osobą po prostu wiem że nie mogłabym pomóc dziecku jak trzeba
Samo sanco plus aminiopunkcja wystarczy, po co biopsja kosmowki do tego?
 
Do góry