reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

@Katarynka1187 Ale przecież jeszcze nie wiesz czy Twoje maleństwo ma wady. Dopiero amniopunkcja rozwieje Twoje wątpliwości. Postaraj się nie stresować - nie masz wpływu na to czy dziecko jest zdrowe, ani nawet pewności, że kolejny raz z Sanco coś nie zamieszali. Ciężki tydzień przed Tobą, ale mocno trzymam za Was kciuki.
Dla mnie życie w nieświadomości byłoby gorsze. Nie czytaj na ten moment za wiele, bo nic to nie zmieni. Zarówno Pappa jak i Sanco to wciąż badania, które oceniają ryzyko, a nie potwierdzają wady. Z tego co pamiętam u Ciebie obraz USG jest na plus, więc życzę Ci byś tą statystykę oszukała :*
 
reklama
@Katarynka1187 Ale przecież jeszcze nie wiesz czy Twoje maleństwo ma wady. Dopiero amniopunkcja rozwieje Twoje wątpliwości. Postaraj się nie stresować - nie masz wpływu na to czy dziecko jest zdrowe, ani nawet pewności, że kolejny raz z Sanco coś nie zamieszali. Ciężki tydzień przed Tobą, ale mocno trzymam za Was kciuki.
Dla mnie życie w nieświadomości byłoby gorsze. Nie czytaj na ten moment za wiele, bo nic to nie zmieni. Zarówno Pappa jak i Sanco to wciąż badania, które oceniają ryzyko, a nie potwierdzają wady. Z tego co pamiętam u Ciebie obraz USG jest na plus, więc życzę Ci byś tą statystykę oszukała :*
I czegoś takiego właśnie potrzebuje, jest mi na tyle ciężko, że szukam każdego pocieszenia A nie odpowiedzi typu"ze statystycznie jest to niemożliwe, że moje dziecko jest zdrowe,że Sanko to 99.9 % to już na pewno się nie pomylił ".Poszukuje promyczka nadziei, osoby której jakimś cudem też nie zgadzały się badania nawet te najdokładniejsze a dzidzia jest zdrowa.Dziekuje bardzo 😘
 
Kasia 91 odniesiesz się ? Bo ja już naprawdę też psychicznie nie mam siły ,
Uważam ze przy ok nifty i Ok usg powyżej 16-18 tygodnia możesz być spokojna . a już w ogóle spokojna po połówkowych.

Niestety ale dla mnie historie „nifty nie pokazało”są niewiarygodne. To doskonale badania i dają naprawdę niemal pewność w kontekście tego CO badają. I jeśli dziecko na usg jest ok to mimo nawet tragicznej pappy dziecko zazwyczaj jest zdrowe :)
 
Ja znam kilka kobiet z dużym ryzykiem po teście Pappa, które urodziły zdrowe dzieci.

Osobiście nie jestem za robieniem testów sanco, nipt itp. po wysokim prawdopodobieństwie z pappy. Jeśli pappa wychodzi źle, to moim zdaniem należy robić amniopunkcję. No chyba, że tak jak u @Kamcia001 nie jest ona możliwa do wykonania. Wówczas zła pappa + prawidłowy wynik sanco/nipt z bardzo dużym prawdopodobieństwem oznacza, że dziecko jest zdrowe (w innym przypadku można zacząć myśleć o graniu w totolotka, bo dziecko z wadą w takiej sytuacji to naprawdę ewenement). A jeśli do tego dochodzi dobry obraz USG, to szanse zbliżają się do zera.
 
@Katarynka1187 Ale przecież jeszcze nie wiesz czy Twoje maleństwo ma wady. Dopiero amniopunkcja rozwieje Twoje wątpliwości. Postaraj się nie stresować - nie masz wpływu na to czy dziecko jest zdrowe, ani nawet pewności, że kolejny raz z Sanco coś nie zamieszali. Ciężki tydzień przed Tobą, ale mocno trzymam za Was kciuki.
Dla mnie życie w nieświadomości byłoby gorsze. Nie czytaj na ten moment za wiele, bo nic to nie zmieni. Zarówno Pappa jak i Sanco to wciąż badania, które oceniają ryzyko, a nie potwierdzają wady. Z tego co pamiętam u Ciebie obraz USG jest na plus, więc życzę Ci byś tą statystykę oszukała :*
No
Uważam ze przy ok nifty i Ok usg powyżej 16-18 tygodnia możesz być spokojna . a już w ogóle spokojna po połówkowych.

Niestety ale dla mnie historie „nifty nie pokazało”są niewiarygodne. To doskonale badania i dają naprawdę niemal pewność w kontekście tego CO badają. I jeśli dziecko na usg jest ok to mimo nawet tragicznej pappy dziecko zazwyczaj jest zdrowe :)
Dziękuję Ci bardzo połówkowe mam za dwa tygodnie dziś wszystko na usg wyglądało chyba dobrze ,dzidzia waży jak na 18 tydzień i 6 dzień a jest 18 tydzień i 3 dzień ,główkę i brzuszek ma na 19 tydzień równo ale lekarz powiedział że to absolutnie nic złego ,ogółem wygląda dobrze widziałam jej nosek usta kość udowa na 18 tydzień i 3 dzień czyli tak jak jest ale jeszcze połówkowe dokładniej pokaże ,myślisz że ok ? Noi dziewczynka tak jak sanco mówi
 
I czegoś takiego właśnie potrzebuje, jest mi na tyle ciężko, że szukam każdego pocieszenia A nie odpowiedzi typu"ze statystycznie jest to niemożliwe, że moje dziecko jest zdrowe,że Sanko to 99.9 % to już na pewno się nie pomylił ".Poszukuje promyczka nadziei, osoby której jakimś cudem też nie zgadzały się badania nawet te najdokładniejsze a dzidzia jest zdrowa.Dziekuje bardzo 😘
Ale każda z nas Ci pisze że jest możliwe że będzie zdrowe i że może się mylić w tą stronę a nie w drugą
 
No

Dziękuję Ci bardzo połówkowe mam za dwa tygodnie dziś wszystko na usg wyglądało chyba dobrze ,dzidzia waży jak na 18 tydzień i 6 dzień a jest 18 tydzień i 3 dzień ,główkę i brzuszek ma na 19 tydzień równo ale lekarz powiedział że to absolutnie nic złego ,ogółem wygląda dobrze widziałam jej nosek usta kość udowa na 18 tydzień i 3 dzień czyli tak jak jest ale jeszcze połówkowe dokładniej pokaże ,myślisz że ok ? Noi dziewczynka tak jak sanco mówi
Sanco naprawdę się nie powinno mylić, odetchnij spokojnie. Inne wady niewykrywalne przez sanco już często widać na usg, oun jest już dobrze rozwinięty. Ciesz się ciążą :)
 
Wiem teraz to wiem,zaczynam sobie wymyślać co by było gdybym np.poszla do lekarza na nfz,który de facto nie zlecilby badań, zylabym w nieświadomości...Nie wiem czy to lepsze czy gorsze..zależy pewnie od tego co dalej chce się postanowić...Zycie stawia nas w różnych sytuacjach ,do końca wierzymy ,że u nas nigdy nic takiego się nie przytrafi...ale jak to przecież mam 32 lata,cała rodzina zdrowa, wiedzie mi się dobrze i w życiu zawodowym i prywatnym ,wyniki w 17 tygodniu były ok.... A terazzzzzz ,nieprzespane noce ,łzy na każdym kroku ,nie mogę patrzeć na dzieci ,wszystko mnie obrzydza ,nigdy nie piłam kawy ,nie paliłam nie piłam alkoholu,teraz mam ochotę jak nigdy dotąd. Upilabym się z rozpaczy z niemocy ,prostą drogą do stoczenia się ale widocznie już sobie nie radzę na tyle ,że jestem zdesperowana ,że zrobię wszystko by zapomnieć choć na jeden dzień
ZD niestety może się zdarzyć niezależnie od uwarunkowań rodzinnych i wieku. U Ciebie wada wyszła w badaniach przesiewowych ale niestety trafiłaś na niepoważnego lekarza który skierował się na sanco zamiast amnio przy takich wynikach…
 
reklama
Jestem bardzo ciekawa dlaczego
amniopunkcja nie jest możliwa ?

Co do tego, że mam zdrowe dziecko i bez żadnych "głupich" badań... To serio, aż mnie skreca. Popatrzcie po rodzinie, ludziach którzy rodzili 20-40 lat temu.. ile macie w otoczeniu ludzi chorych ? Ja bardzo wiele. Może przez to, że rodzili wtedy więcej dzieci (jednak słabsze umierały), albo może przez to, że to loteria, wpływ środowiska plus geny... Ja tak bardzo zazdroszcze kiedy ktoś ma 3 zdrowych dzieci, to jest cud. Ja mam zbyt mało odwagi. Stety niestety jest tak, że im większa wiedza, świadomość to człowiek zastanawia się 100 razy... Z jednej strony bardzo dobrze, bo wie czy może zdecydować się na dziecko które może być chore, ale z drugiej to bardzo osłabia głowę. Nieświadomość jest dobra, ale mało odpowiedzialna.
 
Do góry