reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzucha u niemowlaka

Dołączył(a)
17 Listopad 2019
Postów
11
Drodzy,
naszego małego czasem boli brzuszek - zakładam, że to rozwijający się przewód pokarmowy.
Nic nie działa na małego, jedynie przystawienie do piersi ale tak częste przystawianie też nie jest dobre.

Czy mieliście podobne problemy? Można jakoś pomóc małemu i ulżyć mu w bólu? np. kroplami Dicoflor ?

Dzięki z góry za rady!
 
reklama
Rozwiązanie
Drodzy,
naszego małego czasem boli brzuszek - zakładam, że to rozwijający się przewód pokarmowy.
Nic nie działa na małego, jedynie przystawienie do piersi ale tak częste przystawianie też nie jest dobre.

Czy mieliście podobne problemy? Można jakoś pomóc małemu i ulżyć mu w bólu? np. kroplami Dicoflor ?

Dzięki z góry za rady!
Witaj. W przypadku moich dzieci po wyprobowaniu roznych srodkow, podpowiedzi z forum lacznie z wlaczaniem odkurzacza czy suszarki do wlosow :) jedynie pomogl dzieciom SAMB SIMPLEX. W Polsce nie dostaniesz, 12 lat temu sciagalam z Czech. Teraz na allegro widzialam mozna kupic. Akurat Rodze za 7 tyg. Tym razem zabezpieczam sie, bo kolki byly straszne i z pomoca brata mieszkajacego w Niemczech bede miec...
Drodzy,
naszego małego czasem boli brzuszek - zakładam, że to rozwijający się przewód pokarmowy.
Nic nie działa na małego, jedynie przystawienie do piersi ale tak częste przystawianie też nie jest dobre.

Czy mieliście podobne problemy? Można jakoś pomóc małemu i ulżyć mu w bólu? np. kroplami Dicoflor ?

Dzięki z góry za rady!
Ile mały ma? Dicoflor też podawałam. Nam pomagal esputicon bo też mieliśmy z tym problem A nic innego nie pomagało. W końcu pediatra to nam poleciła. Teraz już nie pamiętam ale 3 razy dziennie po 2 kropelki chyba.
 
U mnie tez byl problem z brzuszkiem. I tez bardzo mi malutki plakal,skrecal sie z bolu az piszczal i wkoncu sie wybralam do pediatry z nim a okazalo sie ze jest nie dokarmiony wiec piers ssal i jeszcze 50ml mleka Bebilon na kolki i zatwardzenia mu podawalam. Pediatra dal mi przeciwbolowy do tego PEDICETAMOL oraz DICOFLOR. Bo Espumisan jest na wzdecia i jak on mi powiedzial ze dawanie mu tego wstrzymuje kopki i maly nie mogl sie zalatwic dlatego plakal. A teraz juz ma 3 mies. I jest dobrze.
 
reklama
reklama
Przy piersi też się potrafi odrywaći tak "zawijać", "skracać" się z bólu. Dlatego zakładamy, że to brzuszek.
Tez tak wlasnie mialam i do tego placz ze nie dalo sie uspokoic. I zaczelam dokarmiac go wlasnie mlekiem modyfikowanym i jest oki. I oczywiscie ze mozna te krople przeciwbolowe dawac bo one sa od urodzenia i sa bez recepty.. w szpitalu duzo mam dokarmiaja maluchy bo ich pokarm nie wystarcza.
 
Do góry