reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból brzucha u niemowlaka

Rozwiązania
0
Drodzy,
naszego małego czasem boli brzuszek - zakładam, że to rozwijający się przewód pokarmowy.
Nic nie działa na małego, jedynie przystawienie do piersi ale tak częste przystawianie też nie jest dobre.

Czy mieliście podobne problemy? Można jakoś pomóc małemu i ulżyć mu w bólu? np. kroplami Dicoflor ?

Dzięki z góry za rady!

reklama

Olusiaczek19

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Drodzy,
naszego małego czasem boli brzuszek - zakładam, że to rozwijający się przewód pokarmowy.
Nic nie działa na małego, jedynie przystawienie do piersi ale tak częste przystawianie też nie jest dobre.

Czy mieliście podobne problemy? Można jakoś pomóc małemu i ulżyć mu w bólu? np. kroplami Dicoflor ?

Dzięki z góry za rady!
Ile mały ma? Dicoflor też podawałam. Nam pomagal esputicon bo też mieliśmy z tym problem A nic innego nie pomagało. W końcu pediatra to nam poleciła. Teraz już nie pamiętam ale 3 razy dziennie po 2 kropelki chyba.

Karolinamala

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
U mnie tez byl problem z brzuszkiem. I tez bardzo mi malutki plakal,skrecal sie z bolu az piszczal i wkoncu sie wybralam do pediatry z nim a okazalo sie ze jest nie dokarmiony wiec piers ssal i jeszcze 50ml mleka Bebilon na kolki i zatwardzenia mu podawalam. Pediatra dal mi przeciwbolowy do tego PEDICETAMOL oraz DICOFLOR. Bo Espumisan jest na wzdecia i jak on mi powiedzial ze dawanie mu tego wstrzymuje kopki i maly nie mogl sie zalatwic dlatego plakal. A teraz juz ma 3 mies. I jest dobrze.

bojąca

Rozwiązania
1
Nie wypowiem się na temat bólu brzuszka ale na temat karmienia tak noworodek może ssać pierś ile chce i kiedy chce bo ma bardzo maleńki zolodek i będzie często głodny niektóre noworodki mogą prawie cały dzień chcieć ssać i to jest normalne

Natuś_ka

Rozwiązania
0
Piers to lekarstwo na wszystko, bol, placz, moze wam sie wydawac ze brzuszek boli a dziecko poprostu potrzebuje tej bliskosci, skoro to pomaga. Czeste dostawianie jest jak najbardziej ok.

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
A dlaczego myślicie, że boli go brzuszek? Jeżeli pierś pomaga to obstawiam, że jest po prostu głodny. Noworodek może być przy piersi 24 h/7 dni w tygodniu. Więc pozwólcie mu na to skoro to pomaga.

Rozwiązania
0
Przy piersi też się potrafi odrywaći tak "zawijać", "skracać" się z bólu. Dlatego zakładamy, że to brzuszek.

reklama

Karolinamala

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Przy piersi też się potrafi odrywaći tak "zawijać", "skracać" się z bólu. Dlatego zakładamy, że to brzuszek.
Tez tak wlasnie mialam i do tego placz ze nie dalo sie uspokoic. I zaczelam dokarmiac go wlasnie mlekiem modyfikowanym i jest oki. I oczywiscie ze mozna te krople przeciwbolowe dawac bo one sa od urodzenia i sa bez recepty.. w szpitalu duzo mam dokarmiaja maluchy bo ich pokarm nie wystarcza.

Rozwiązania
0
Dzieki!

Rozumiem, że można wyliczyć ilość mleka jaką powinno przyjmować:
W pierwszych 10. dniach życia:
Wielkość porcji w mililitrach = 10 x (dzień życia – 1)
Potem (po 10. dniu życia):

Wielkość porcji w mililitrach = 100 + (miesiąc życia x 10)

A wasze trzymały się tego? Po czym poznawać czy przyjął odpowiednią dawkę? Tak aby np. z laktatora odciągnąć wymaganą ilość, która go zadowoli.

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry