reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Tak, po zdjęciu pessara.
moja ginekolog nie mierzy mi szyjki odkąd mam pessar. Zastanawiam się czy po zdjęciu go będzie szyjka jeszcze mierzona czy nie ma to już znaczenia :p
Możesz się zapytać czy Ci na szybciocha zrobi USG bo nie wiesz na co się nastawić. Ja miałam mierzona w pessarze przez moją gin ale już inni ginekolodzy na patologii ciąży mieli odmienne zdanie i szyjki nie mierzyli.
 
Możesz się zapytać czy Ci na szybciocha zrobi USG bo nie wiesz na co się nastawić. Ja miałam mierzona w pessarze przez moją gin ale już inni ginekolodzy na patologii ciąży mieli odmienne zdanie i szyjki nie mierzyli.
I jak mierzyła ci ta szyjkę z pesaarem to miała stała długość czy mimo pessara skracała się?
 
Skracała pomimo leżenia i pessara ale nie jakoś szałowo tylko stopniowo. Startowałam z szyjka 35 a skończyłam coś koło 2,2. No i w polowie ciąży stała się miękka.
I jak mierzyła ci ta szyjkę z pesaarem to miała stała długość czy mimo pessara skracała się?
 
Skracała pomimo leżenia i pessara ale nie jakoś szałowo tylko stopniowo. Startowałam z szyjka 35 a skończyłam coś koło 2,2. No i w polowie ciąży stała się miękka.
Ciekawa jestem jak to jest u mnie 🤔
Lekarz tylko bada mnie na fotelu - mówi, ze szyjka zamknięta i ze pessar trzyma. I tyle 😀
Ciekawe jaki będzie jej stan po zdjęciu pessara.
 
reklama
Hej powiem Wam że już się nie mogę doczekać końca ciąży a tu mamy 29tc 😪😪 najpierw skracajaca sie szyjka, potem wymioty I szpital a teraz próby wątrobowe źle wyszly i prawdopodobnie mam choleostaze ciążową 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ co się jeszcze wydarzy do końca? Jeśli ta ma wyglądać każda moja ciąża to chyba kolejnej się nie podejmę;/
 
Do góry