reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

Tez tak mam.Czasem rano jak jeszcze leżę w łóżku brzuszek na kilka sekund się napina.Jak przyłożę reke to puszcza,tez tak macie?


Ja znów nie czuje parcia na pęchcerz tylko taki ścsk jakby mi sie brzuszek stawiał

no właśnie coś takiego czuje. Za dnia jak zaczyna bardziej naciskać do lece do wc, a w nocy chyba na czas się nie budze i zaczyna koszmarnie boleć. Mam nadzieje że to dzidzi nie zaszkodzi.
 
reklama
Ja też jak się przekrece to zakłuje jajnik..
kardamon ja słyszałam o tych atakach woreczka..ja na szczescie tfu..tfu..jeszcze nie miałam, do tej pory może z raz czy dwa coś czułam, taki tępy dziwny ból, jak zjadłam coś ciężkostrawnego. Mam a przynajmniej miałam jednego dużego kamienia prawie 2cm..to chyba lepiej niż malutki, bo on się przemieszcza, mój już chyba niebardzo. Ale słyszałam, ze ciaża jakos je "reaktywuje", wiec będę musiała w przyszłym roku sprawdzicco słychać w moim woreczku..na raie póki co nie boli, więc go nie ruszam. A Ty miałaś laparoskopię czy starą metoda usuwany?


No niestety miałam starą metodą, bo pojechałam na ostry dyżur se strasznym atakiem i nie było wyboru. Niestety zszywal mnie stażysta chyba jakis, albo Pani sprzątaczka, bo szew mam ogromny, paskudny i baaardzo szeroki. Moja mama po takiej samej operacji ma teraz tylko taką jaśniejszą kreseczkę szerokości dosłownie 2milimetrów a ja mam szerokości 1cm. Wrrrr... na szczęście jestem grubaską i w bikini i tak nie występuję więc nie ma tego złego hhehehe
 
A mnie tak ciagnie i boli jak opisujecie tylko tam gdzie jest lewy jajnik. Czasami troche wyzej a czasami troche nizej, tak jak teraz w lewej pachwinie i normalnie tak ciagnie ze ledwo chodze i musze powoli wstawac :baffled:
z tą pachwiną też mnie dzis dopadło. Normalnie jak stare babcie, ciągle coś nas boli ;-)

Dziewczyny - te skurcze są normalne na tym etapie ciązy.
15 tydzień ciąży
Poza tym - znalazłam informację, że dopiero powinny niepokoić jeśli jest ich więcej niż 5 w ciągu godziny i towarzyszy im ból.
Dzieki Ewelina za tego linka, uspokoił mnie, teraz wiem że to normalne :-)
 
I jeszcze cos na temat bólu - przy nagłym wstawaniu, czy przewróceniu na drugi bok - często po prostu wiązadła, które są teraz naciągnięte. Znalazłąm taka informację :

Macica umocowana jest do ścian miednicy przy pomocy wiązadeł. Wiązadła te w okresie ciąży stają się dłuższe i mocniejsze, rozciągają się i napinają. Właśnie to, w różnych okresach ciąży jest częstą przyczyną dolegliwości i bólów w dole brzucha. Jeżeli masz z tym kłopoty, to czasami nawet krótki odpoczynek w pozycji leżącej może przynieść ci ulgę.

:-)
 
kardamon źle cię zszyli, ale ja słyszałam, ze mimo tego że większość chwali laparoskopie, to ludzie źle się czują po laparo..tak jak moja mama, ma ciągle problemy, najpierw z woreczkiem teraz z jego brakiem. I mówi, ze załuje, ze nie miała normalnie wyciętego, bo ma kilka znajomych,które właśnie mialy ta starą metodą i czują się super. Koleżanka też miała laparo i mówi, ze jak coś zje to czuje się fatalnie, boli ją w miejscu gdzie był woreczek..a Ty odczuwasz jakieś dolegliwości..sorki, ze tak wypytuję, ale ten problem dotyczy tez mnie..także jestem ciekawa:-)
 
no właśnie coś takiego czuje. Za dnia jak zaczyna bardziej naciskać do lece do wc, a w nocy chyba na czas się nie budze i zaczyna koszmarnie boleć. Mam nadzieje że to dzidzi nie zaszkodzi.

Asia* - ja też tak mam w nocy, że jak się przebudzę to mam wrażenie, że mi zaraz brzuch,pęcherz, nie wiem co jeszcze rozsadzi - tak mnie diabelnie boli..wtedy biegiem do łazienki lecę...Moja siostra się śmiała, bo mówi, a co myślałaś, że to będzie łatwo?;) I że to nic strasznego, bo tak jak któraś już napisała, że macica zajmuje coraz więcej miejsca i uciska na pęcherz stąd ten ból przy długim nieoddawaniu moczu...
 
reklama
Czy któraś z was ma może alergie. Niestety ale sezon wiosenno-letni nie jest dobry dla alergiczek a tym bardziej dla alergiczek w ciąży. Mnie to zawsze łapie katar sienny i wiercenie w nosie. W nocy to się dzisiaj obudziłam i miałam problem z zaśnięciem bo nie mogłam przez nos oddychać. Z tego co szukałam po necie to nic nie można brać oprócz wapna i płukania nosa. Jednak chyba z tym płukaniem nosa to nie dla mnie - przed chwilą bym się utopiła :wściekła/y: Nie wiecie czy są może jakieś spraye do nosa które można używać. Nie wydaje mi się że trudności z oddychaniem są dobre dla maleństwa. Nie chodzę do alergologa (raz jak był marzec to chcieli mi zapisać na listopad to aż mi się odechciało). Alergie mam na pyłki, kurz, sierść i słońce (jak świeci słońce to się wszystko nasila :szok:). Nie ma opcji że nigdzie nie będę wychodzić bo w domu też mnie łapie + pies (teraz ma karę i wyje bo go nie wpuszczam). Normalnie to używałam zyrtec, alertec, alergin itp a teraz są kategorycznie zabronione. Miałam nadzieję że alergia się nie objawi lub będzie mniejsza jak u wielu alergiczek w ciąży a tu nic z tego.
 
Do góry